ZPRÁVY

Nemocnice Šumperk bude mít superaseptický operační sál

25. prosince 2015, 20:47, redakce
Nemocnice Šumperk bude mít superaseptický operační sál Šumperk - Nemocnice Šumperk zahájila na sklonku roku rekonstrukci nového operačního sálu pro ortopedické a traumatologické operace. Kompletní přestavba sálu potrvá zhruba dva měsíce a přijde na více než 17 miliónů korun.

 Víc než 17 miliónů korun se rozhodl investovat majitel nemocnice Martin Polach do přestavby operačního sálu, přestože se nachází v budově, jejímž vlastníkem je Město Šumperk. „Ortopedická péče je v Nemocnici Šumperk na špičkové úrovni. Tento druh péče hodláme rozvíjet i do budoucna, a proto tuto investici vnímám jako jednu z nejvýznamnějších,“ vysvětluje majitel nemocnice Martin Polach, proč se rozhodl investovat do majetku města své vlastní finanční prostředky.
Operační sály Nemocnice Šumperk byly vybudovány při výstavbě chirurgického komplexu a otevřeny v roce 1993. Vzhledem k rychlému technologickému pokroku na nich musely být již několikrát provedeny dílčí úpravy, tak aby odpovídaly moderním medicínským trendům. I nově zrekonstruovaný superaseptický operační sál bude vybaven nejmodernější technologií, která bude například pacienty maximálně chránit před vznikem infekce během operací, čímž zabrání vzniku následných komplikací. „Pro pacienty znamená rekonstrukce sálu větší bezpečí a pro operatéry nejvyšší standard vybavenosti,“ doplňuje ředitel nemocnice Radan Volnohradský.
Nedílnou součástí přestavby nového sálu bude kompletní rekonstrukce inženýrských sítí, instalace nových klimatizačních jednotek i dispoziční úprava sálu a přísálí. „Celá rekonstrukce proběhne tak, aby neomezila zásadním způsobem chod nemocnice ani operativu,“ dodává ředitel Volnohradský.
Nemocnice Šumperk se snaží trvale investovat do svého rozvoje. Jen v letošním roce investoval nový majitel nemocnice Martin Polach do jejího rozvoje víc než 50 miliónů korun. Nemocnice již například započala přípravy na stavbu nového pracoviště magnetické rezonance, dokončila rekonstrukci plicních ambulancí nebo zakoupila dvě nová C-ramena za deset miliónů korun.


Foto: Hana Szotkowská, archiv Nemocnice Šumperk
Lékaři ortopedického oddělení ještě operují v původních operačních sálech z 90. let, od února už ale budou provádět výkony v novém superaseptickém sále.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.