ZPRÁVY

Nemocnice Šumperk bude mít superaseptický operační sál

25. prosince 2015, 20:47, redakce
Nemocnice Šumperk bude mít superaseptický operační sál Šumperk - Nemocnice Šumperk zahájila na sklonku roku rekonstrukci nového operačního sálu pro ortopedické a traumatologické operace. Kompletní přestavba sálu potrvá zhruba dva měsíce a přijde na více než 17 miliónů korun.

 Víc než 17 miliónů korun se rozhodl investovat majitel nemocnice Martin Polach do přestavby operačního sálu, přestože se nachází v budově, jejímž vlastníkem je Město Šumperk. „Ortopedická péče je v Nemocnici Šumperk na špičkové úrovni. Tento druh péče hodláme rozvíjet i do budoucna, a proto tuto investici vnímám jako jednu z nejvýznamnějších,“ vysvětluje majitel nemocnice Martin Polach, proč se rozhodl investovat do majetku města své vlastní finanční prostředky.
Operační sály Nemocnice Šumperk byly vybudovány při výstavbě chirurgického komplexu a otevřeny v roce 1993. Vzhledem k rychlému technologickému pokroku na nich musely být již několikrát provedeny dílčí úpravy, tak aby odpovídaly moderním medicínským trendům. I nově zrekonstruovaný superaseptický operační sál bude vybaven nejmodernější technologií, která bude například pacienty maximálně chránit před vznikem infekce během operací, čímž zabrání vzniku následných komplikací. „Pro pacienty znamená rekonstrukce sálu větší bezpečí a pro operatéry nejvyšší standard vybavenosti,“ doplňuje ředitel nemocnice Radan Volnohradský.
Nedílnou součástí přestavby nového sálu bude kompletní rekonstrukce inženýrských sítí, instalace nových klimatizačních jednotek i dispoziční úprava sálu a přísálí. „Celá rekonstrukce proběhne tak, aby neomezila zásadním způsobem chod nemocnice ani operativu,“ dodává ředitel Volnohradský.
Nemocnice Šumperk se snaží trvale investovat do svého rozvoje. Jen v letošním roce investoval nový majitel nemocnice Martin Polach do jejího rozvoje víc než 50 miliónů korun. Nemocnice již například započala přípravy na stavbu nového pracoviště magnetické rezonance, dokončila rekonstrukci plicních ambulancí nebo zakoupila dvě nová C-ramena za deset miliónů korun.


Foto: Hana Szotkowská, archiv Nemocnice Šumperk
Lékaři ortopedického oddělení ještě operují v původních operačních sálech z 90. let, od února už ale budou provádět výkony v novém superaseptickém sále.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).