SPORT

Navrátilec Jiří Silný se pokusí restartovat Vikýřovice: Netvrdím, že se nám to povede. Ani to, že jsem spasitel

21. března 2018, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Navrátilec Jiří Silný se pokusí restartovat Vikýřovice: Netvrdím, že se nám to povede. Ani to, že jsem spasitel Vikýřovice - Potupa. Nic jiného se na to říct nedá. Sešup fotbalových Vikýřovic v posledních letech vyvrcholil pádem na úplné dno. Těžce zkoušení příznivci musí vzít zavděk zápasy na nejnižší úrovni, takzvanou „pralesní ligou“.

 Kdo si myslel, že předsezónní favorit projede podceňovanou soutěží jako nůž máslem, krutě se přepočítal. Vikýřovičtí fotbalisté nevyhráli ani jedno venkovní utkání a po podzimní části jim patří až sedmé místo. Navíc nad nimi visí Damoklův meč. Protože ke dvěma zápasům vůbec neodjeli, každá další kontumace je odstaví mimo hru. Představovala by automatické vyřazení.
Na známé adrese nedaleko Šumperka se možná blýská na lepší časy. Do klubu, kde začínal jako malé dítě, se vrací Jiří Silný. „Nakonec jsem se nechal přemluvit, i když jsem po další trenérské štaci nijak zvlášť netoužil. K Vikýřovicím mám vztah a jejich osud mi není lhostejný. Je to tradiční oddíl, který řadu let působil v I. A třídě. Je ostuda, kam až spadl. Pokusíme se ho oživit,“ vysvětloval důvod svého zapojení zkušený kouč, jenž naposledy vedl Dubicko. „Netvrdím, že se nám to povede. Ani to, že jsem spasitel. Je to běh na dlouhou trať, který se musí postavit na zdravých základech. Nebude snadné znovu něco vybudovat a dát dohromady. Zvlášť když se nemůžeme opřít o mládežnickou základnu. Uvidíme, co se nám podaří a jak všechno půjde. Stát se může cokoliv,“ uvědomoval si Silný.
Z pozice hlavního kormidelníka a týmového manažera oslovil deset potenciálních posil. Většinou se jednalo o starší ročníky. „Dohodli jsme se s bratry Uvízlovými, Michalem Křepským, Danem Faltusem, Martinem Gruntorádem, Radkem Hrabalou a mým fotbalovým dítětem Honzou Křepelkou. Ve spojení jsme byli i s Martinem Málkem, Michalem Lokšíkem a Martinem Strnadem. Všechno to jsou borci, kteří budou k dispozici podle toho, co jim dovolí pracovní a rodinné povinnosti,“ odhalil možnou skladbu nově se tvořícího kádru Jiří Silný.
Vikýřovice by měly nakročit do jarních odvet domácím zápasem s Malou Moravou. „Moc nadějně to nevidím. Hřiště je hodně měkké a bahnité a dokud důkladně nevyschne, mohlo by se zničit. Za týden se asi žádné zázraky nestanou,“ předpovídal emotivně založený bouřlivák.

III. TŘÍDA


SOBOTA 24. BŘEZNA: 15.00 Palonín – Ruda B.
NEDĚLE 25. BŘEZNA: 15.00 Podolí – Leština B, Úsov – Krchleby, Mohelnice B – Jedlí, Vikýřovice – Malá Morava, Písařov – Postřelmov B, Lukavice – Rovensko.


Foto: Petr Fišer

Jiří Silný je zpátky tam, kde s fotbalovou kariérou začínal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.3.2018 14:45
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
26
První jarní kolo odloženo
Reagovat
Datum: 28.3.2018 09:07
Titulek: Hráči
Autor: To je fuk
33
Dle databáze is.fotbal.cz k dnešnímu dni není ani jeden ze zmiňovaných hráčů ve Vikýřovicích :-)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.