SPORT

Mistrovství ČR žactva v dálkovém plavání

1. srpna 2007, 19:58, Rejdakce
Zábřeh / Hlučín - 28. – 29. července se na pískovně v Hlučíně konalo Mistrovství ČR žactva v dálkovém plavání. Zábřežské plavání vyslalo do boje o cenné kovy 6 mladých plavců.

 Na trati 3 km ročník 1997 se podařilo Haně Horvátové dosáhnout na 3. místo v čase 42:13. Na stejné umístění dosáhli i Veronika Špůrková ročník 1996, která pokořila 3 km v čase 40:22 a Dominik Rösler ročník 1997 na stejné trati v čase 59:01. Těsně pod stupni vítězů zůstala Veronika Krejčí ročník 1997, která dohmátla v čase 55:21 a obsadila čtvrté místo. Na trati 5 km zůstal Petr Horvát  ročník 1994 pouhých 17 vteřin za třetím místem a musel se tedy spokojit s nepopulární bramborovou medailí.

 

Ve sprintérském závodě na 1 km se plavcům Zábřeha už tolik nedařilo. Hana Horvátová obsadila 7. místo, Veronika Špůrková 8. místo, Pavla Troblová 10. místo a Veronika Krejčí 11. místo. Domink Rösler doplaval také na 11. místě.

 

Současně s tímto mistrovstvím probíhalo i další kolo Českého poháru v dálkovém plavání. Markéta Bednářová mezi staršími dorostenkami opět nenašla konkurenci a odnesla si vítězství na obou tratích 5 i 10 km. Pavla Kubalíková mezi mladšími dorostenkami obsadila 7. místo na 10 km a 8. místo na 5 km. Michala Bednářová, taktéž mladší dorostenka, letos poprvé startovala na 10 km a odnesla si 9. místo. O mnoho lépe se jí dařilo na 3 km, kde skočila na 4. místě. Za muže nastoupili Pavel Bednář 5.místo na 5 km v kategorii masters D, Petr Horvát  3. místo na 3 km, Milan Štencl 6. místo na 5 km a 4. místo na 10 km, Petr Švorčík 3. místo na 5 km a 2. místo na 10 km; všichni v kategorii masters B.

 

Po tomhle víkendu jsme se dostali na celkové 8. místo z celkového počtu 53 družstev z celé republiky a obhajoba loňského 7. místa dostala opět reálnější podobu.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.