SPORT

Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců v šachu

30. března 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Kouty nad Desnou - Od 5. do 13. března 2010 se konalo v Koutech nad Desnou v hotelu Dlouhé Stráně MČR mládeže a finále MČR juniorů a dorostenců.
Mladí šachisté z Olomouckého kraje si dovezli hned 6. medailí a pohárů. Nejúspěšnější účastník MČR byl šachista A64 Grygov Jaroslav Bureš, který zvítězil v kategorii dorostenců a druhý skončil v juniorech. Medailové žně měli hráči Tatranu Litovel. Lukáš Kuchyňka skončil druhý v dorostencích a třetí v juniorech. IM Jan Krejčí vybojoval pohár za 3. místo v kategorii do 18 let.

Bojovného ducha a hlad po vítězstvích předvedla v turnaji šachistka T.J. Sokol Šumperk Nicola Lužíková, která zásluhou 7 výher z devíti partií skončila na pěkném druhém místě v kategorii dívek do 14 let. Nicola mimo jiné hostuje v oddíle Tatranu Litovel „C“, kde hraje na páté desce v oblastním přeboru.

Turnaj se odehrál pod záštitou ŠSČR, firmy ENERGOTIS a ŠSOK. Poháry, medaile a ceny vítězům předal ing. Miroslav Kopřiva CSc., majitel hotelu Dlouhé Stráně, ředitel firmy ENERGOTIS a starosta Velkých Losin – generální sponzor celého MČR v šachu mládeže, dorostenců a juniorů.
 
IM Jan Krejčí, Nicola Lužíková, FM Jaroslav Bureš


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).