SPORT

Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců v šachu

30. března 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Kouty nad Desnou - Od 5. do 13. března 2010 se konalo v Koutech nad Desnou v hotelu Dlouhé Stráně MČR mládeže a finále MČR juniorů a dorostenců.
Mladí šachisté z Olomouckého kraje si dovezli hned 6. medailí a pohárů. Nejúspěšnější účastník MČR byl šachista A64 Grygov Jaroslav Bureš, který zvítězil v kategorii dorostenců a druhý skončil v juniorech. Medailové žně měli hráči Tatranu Litovel. Lukáš Kuchyňka skončil druhý v dorostencích a třetí v juniorech. IM Jan Krejčí vybojoval pohár za 3. místo v kategorii do 18 let.

Bojovného ducha a hlad po vítězstvích předvedla v turnaji šachistka T.J. Sokol Šumperk Nicola Lužíková, která zásluhou 7 výher z devíti partií skončila na pěkném druhém místě v kategorii dívek do 14 let. Nicola mimo jiné hostuje v oddíle Tatranu Litovel „C“, kde hraje na páté desce v oblastním přeboru.

Turnaj se odehrál pod záštitou ŠSČR, firmy ENERGOTIS a ŠSOK. Poháry, medaile a ceny vítězům předal ing. Miroslav Kopřiva CSc., majitel hotelu Dlouhé Stráně, ředitel firmy ENERGOTIS a starosta Velkých Losin – generální sponzor celého MČR v šachu mládeže, dorostenců a juniorů.
 
IM Jan Krejčí, Nicola Lužíková, FM Jaroslav Bureš


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.