ZPRÁVY

Mimořádné jednání VHZ nic zásadního nepřineslo

15. října 2013, 06:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Mimořádná valná hromada VHZ, která se sešla v úterý 7. října v Šumperku, nic podstatného nepřinesla. Projekt za jednu a půl miliardy korun na odkanalizování pětice měst regionu proto dál přešlapuje na místě. Čeká se na znalecké posudky, které mají posoudit bezpečnost celé investice.

Tyto posudky už měly být dávno hotové, já si ani netroufám odhadnout, kdy budou vypracovány. Každopádně je pro nás velmi důležité mít jistotu, že projekt je v pořádku a nebudou za něj hrozit našemu městu žádné sankce,“ řekl Týdnu místostarosta Mohelnice Aleš Miketa. Ten zároveň dodává, že tamní radnice projekt rozhodně neblokuje a zprávy podobného druhu prý nejsou pravdivé. Ochotu pokračovat v obří zakázce vyjádřil i Šumperk. „Čekáme na posouzení celého projektu odborníky, jakmile dojde k nějakému výstupu, budeme se moci posunout dál,“ dodává místostarosta Šumperka Petr Suchomel.

„Posudky už měly být dávno hotové

Venkov si poradil lépe

Mnohem lepší spolupráce funguje na úrovni obcí. Dokládá to projekt Povodí Loučka, který zajišťuje stavbu kanalizace pro pět vesnic šumperského okresu. „My jsme se mezi sebou dokázali domluvit snadno, budeme mít jednu čističku, kam splašky svedeme, takže na provozu díky vzájemné spolupráci ušetříme,“ vysvětluje starosta Brníčka Jiří Bartoš. Stavbu za téměř dvě stě milionů korun dokončí dělníci příští rok na jaře. Novou kanalizaci budou vesnice spravovat společně. „Nechceme ji prodat nějaké soukromé firmě, protože by vzrostlo stočné. Obce na kanalizaci vydělat nemusí. Jde nám o to, aby byly poplatky za stočné co nejnižší,“ uzavírá Bartoš.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.