ZPRÁVY

Mimořádné jednání VHZ nic zásadního nepřineslo

15. října 2013, 06:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Mimořádná valná hromada VHZ, která se sešla v úterý 7. října v Šumperku, nic podstatného nepřinesla. Projekt za jednu a půl miliardy korun na odkanalizování pětice měst regionu proto dál přešlapuje na místě. Čeká se na znalecké posudky, které mají posoudit bezpečnost celé investice.

Tyto posudky už měly být dávno hotové, já si ani netroufám odhadnout, kdy budou vypracovány. Každopádně je pro nás velmi důležité mít jistotu, že projekt je v pořádku a nebudou za něj hrozit našemu městu žádné sankce,“ řekl Týdnu místostarosta Mohelnice Aleš Miketa. Ten zároveň dodává, že tamní radnice projekt rozhodně neblokuje a zprávy podobného druhu prý nejsou pravdivé. Ochotu pokračovat v obří zakázce vyjádřil i Šumperk. „Čekáme na posouzení celého projektu odborníky, jakmile dojde k nějakému výstupu, budeme se moci posunout dál,“ dodává místostarosta Šumperka Petr Suchomel.

„Posudky už měly být dávno hotové

Venkov si poradil lépe

Mnohem lepší spolupráce funguje na úrovni obcí. Dokládá to projekt Povodí Loučka, který zajišťuje stavbu kanalizace pro pět vesnic šumperského okresu. „My jsme se mezi sebou dokázali domluvit snadno, budeme mít jednu čističku, kam splašky svedeme, takže na provozu díky vzájemné spolupráci ušetříme,“ vysvětluje starosta Brníčka Jiří Bartoš. Stavbu za téměř dvě stě milionů korun dokončí dělníci příští rok na jaře. Novou kanalizaci budou vesnice spravovat společně. „Nechceme ji prodat nějaké soukromé firmě, protože by vzrostlo stočné. Obce na kanalizaci vydělat nemusí. Jde nám o to, aby byly poplatky za stočné co nejnižší,“ uzavírá Bartoš.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.