ZPRAVODAJSTVÍ

Město chystá velký bytový třesk

20. srpna 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Ani jeden vybudovaný městský bytový dům a žádný nový byt, jen dvacet stavebních parcel – tak vypadala podpora bydlení ze strany šumperské radnice v uplynulých pěti letech. Nový ambiciózní plán města počítá s tím, že v dalších třech rocích nabídne soukromým stavebníkům desítky parcel.

 „Pokud v Šumperku v minulosti probíhala bytová výstavba, tak se vše realizovalo prostřednictvím soukromých developerských firem,“ potvrdila ne příliš pozitivní bilanci minulých let mluvčí radnice Soňa Singerová.

Už příští rok se má začít s bytovou výstavbou v areálu bývalé Hedvy v centru Šumperka. Na místě, kde mělo původně vyrůst jen parkoviště, vzniknou také desítky nových bytů. Zchátralé budovy textilky šly k zemi a uvolněnou plochu město odkoupilo.

Desítky rodinných domů

Téměř sto bytových jednotek a více než čtyři desítky stavebních parcel připraví radnice v lokalitě u domova důchodců. Město počítá s tím, že první zájemci by si tam pozemky mohli koupit v roce 2021. „Podobu postavených domů budeme nějakým způsobem regulovat, a to například výšku staveb nebo třeba tvar střechy. Chceme, aby si lokalita zachovala klidný a pro Šumperk typický ráz,“ dodal starosta města Tomáš Spurný. Součástí nové „hypoteční čtvrti“ má být například i parková úprava.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.8.2019 07:55
Titulek: Regulace
Autor: X
38
Bude se regulovat i vnitřní vybavení ? Aby se zachoval klidný a pro Šumperk typický ráz.
Taková paneláková kultura, všechno stejný na jedno brdo.
Reagovat
Datum: 23.8.2019 12:01
Titulek: Re: Regulace
Autor: X
42
Reagovat
Datum: 26.8.2019 12:43
Titulek: Stavební pozemky
Autor: Petr
28
Město by mělo hlavně podpořit individuální výstavbu a ne zbytečně blokovat některé pozemky špatným ůzemním plánem a posuzovat každou žádost zvlášt.Vždyt to měli všechny politické strany v předvolebních slibech.
Reagovat
Datum: 26.8.2019 19:05
Titulek: Re: Stavební pozemky
Autor: X
40
Proč by to dělalo, developer zaplatí městu, developerovi zaplatí lidé a komunální politici dostanou provizi ( nebo stranické pokladny). A telata co tomu věří budou volit ty skvělý populisty.
Reagovat
Datum: 26.8.2019 18:39
Titulek: .
Autor: Jarda Hofman
36
paneláky na ležato, vše naplácané vedle, žádné, shtnutí: na ho... na horkou diskuzi
Reagovat
Datum: 2.9.2019 20:57
Titulek: najednou
Autor: Roman
26
a mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jakto že tak najednou město podporuje výstavbu, jakto že tak najednou máme prostor pro výstavbu?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.