ZPRÁVY

MAS Horní Pomoraví vyhlásila další výzvu k předkládání žádostí o dotaci

25. dubna 2012, 17:38, BH
MAS Horní Pomoraví vyhlásila další výzvu k předkládání žádostí o dotaci Šumpersko - Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví již popáté přijímá žádosti o dotace. Zájemci se mohou ucházet o dotace v šesti oblastech podpory, takzvaných fichích. Žádosti bude MAS přijímat od 9. do 23. května.
„Nyní jsme vyhlásili pátou výzvu k předkládání žádostí o dotaci na realizaci projektů v rámci opatření IV.1.2. LEADER, Realizace místní rozvojové strategie Programu rozvoje venkova České republiky,“ upřesnila ředitelka MAS Horní Pomoraví Anna Bartošová s tím, že letos mohou nově žádat také příspěvkové organizace zřizované obcemi.

Mezi oblastmi podpory se letos objevuje například Venkovská turistika, kdy žadateli mohou být zemědělští podnikatelé, podnikatelé v cestovním ruchu, obce, svazky obcí, nestátní neziskové organizace nebo již zmíněné příspěvkové organizace. Až padesátiprocentní podporu mohou získat výrobci potravin v rámci fiche nazvané Regionální produkce – zdroj rozvoje regionu. Na devadesátiprocentní podporu mohou dosáhnout obce, neziskovky či příspěvkové organizace v rámci fiche Venkov  - místo pro život, zaměřené na úpravu veřejných prostranství.

„Žádost o dotaci se předělá na formuláři, který je ke stažení na www.hornipomoravi.eu ve složce LEADER/ Výzva č.5 SPL_květen 2012, kde jsou také další důležité informace pro žadatele.  Součástí žádosti jsou povinné a nepovinné přílohy dle instrukcí k daným fichím, které jsou k dispozici také na uvedených webových stránkách,“ uvedla Bartošová.

Nejzazší termín podání žádosti je 23. května do 15 hodin. V průběhu měsíce května se uskuteční informační seminář pro žadatele. Termín konání bude uveřejněn na webové prezentaci www.hornipomoravi.eu. „Případné dotazy můžete směřovat na projektové manažerky MAS, kontakty naleznete na uvedených webových stránkách,“ dodala ředitelka.Z předchozích výzev realizovaly například obce Olšany rekonstrukci multifunkčního hřiště nebo Ruda nad Moravou zmodernizovala tamní koupaliště (na snímku).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).