SPORT

Martin Novák zarmoutil fotbalový Zábřeh, místo návratu upřednostnil IV. třídu

27. ledna 2016, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Martin Novák zarmoutil fotbalový Zábřeh, místo návratu upřednostnil IV. třídu Zábřeh - Z návratu Martina Nováka do rodného města, kde s fotbalem začínal, nic nebude. Alespoň prozatím. Zkušený středopolař po ukončení angažmá v Lanškrouně kývl na příležitost, která je pro něj zajímavější hlavně z ekonomického hlediska. Zábřeh má smůlu.

 Přitom právě záložník jeho kvalit by se mladému celku náramně hodil. Někoho takového by potřeboval jako koza drbání. „Měli jsme o Martina zájem, moc jsme o něj stáli. Už jen proto, že je to Zábřežák. Naše představy se ale diametrálně lišily a rozcházely. Myslím tím finanční stránku věci. Proto jsme si bohužel neplácli,“ prozradil Jaroslav Appl. „Po zásadních změnách, k nimž u nás došlo před půl rokem, pracujeme na zcela odlišné bázi než oddíly, co spoléhají především na peníze,“ připomněl hlavní trenér Sulka letní revoluci. Měla za následek důkladnou obměnu v obsazení klubového vedení, opuštění třetí ligy, stažení odchovanců z hostování po okolních oddílech a v neposlední řadě i dobrovolný pád do krajského přeboru. Tradiční oddíl se vydal po úplně jiné cestě.
Novák souhlasil s nabídkou, kterou mu předložila ambiciózní Olešnice. V malé vesnici ležící v těsném sousedství Bouzova tvoří fotbalovou rodinu jediný tým – ten mužský. Jarní část sezóny stráví v družstvu, které vede tabulku IV. třídy. Na Olomoucku je to až třetí nejvyšší soutěž. Společně s ním mají nakročeno do stejné destinace i další matadoři Skopal, Šalamoun a Barcal. Trénovat je bude exmaletínský Ladislav Gallo, z pozice stěžejního funkcionáře se postará o jejich všeobecnou spokojenost dárný mecenáš Bohuslav Charvát. V zákulisí se spekuluje i o možném zapojení Lubomíra Hrdloviče. „Když souhlasíte s takovým přesunem, nelákává vás fotbal, ale výhradně to, co za něj dostanete. Vždycky je to o nějaké motivaci a záleží na každém, jak se rozhodne. Klukům přeju, ať se jim v Olešnici daří,“ vzkazoval na dálku Jaroslav Appl. V létě by mohl přijít o Antonína Kapla. Také mladý útočník je totiž v olešnickém hledáčku.
V Zábřeze už týden trénují, do zimní přípravy se zapojili tři brankáři a sedmnáct fotbalistů do pole. „Vrátilo se nám několik uzdravených marodů, momentální složení kádru je tak početnější. Šanci dáme i některým nováčkům, kteří jsou u nás na zkoušce. Naše veškerá snaha bude vést k tomu, abychom se v tabulce posunuli co možná nejvíc nahoru,“ nastínil Appl.


Foto: Petr Fišer

Jaroslav Appl se s Martinem Novákem nedohodl. Bývalý spoluhráč dal přednost Olešnici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.1.2016 15:28
Titulek: trenér Zábřeha
Autor: Anonym
199
185
Vzpomeňte si na jeho slova po skončení sezony.Keci, keci,keci.Uvidíme kde skončí!
Reagovat
Datum: 28.1.2016 15:44
Titulek: hra s míčem kopaným
Autor: Dušan Masár
167
135
Dalo se čekat, že zhrzení činovníci zábřežského fotbalu si vymyslí svůj trucpodnik.
Když je to baví... Proč ne?
Překvapením by spíš bylo, kdyby přišli "vzbouřenci" s střícným přiložením rukou ke zdaru fotbalu v Zábřehu. Kde je vůle, tak je cesta.
Chápu, lepší je trucovat v Olešnici a škodolibě čekat na každé zaškobrtnutí trenéra Appla.
Reagovat
Datum: 2.2.2016 07:33
Titulek: Money
Autor: Honza
132
134
Kdyby raději dotyční nevypouštěli do světa takové hlášky a moudra.Když vidím sestavu lidí co přichází do Olešnice,klasičtí ,,rejžaři''
Reagovat
Datum: 5.2.2016 20:19
Titulek: appl
Autor: kolem jdoucí
142
100
dnes už není pan Apll osoba která bere peníze za nic dnes jsou potřeba výsledky,i když v jeho případě a vysledky moc nejde hlavně že mám já .nebo si snad někdo myslí že dělá fotbal za darmo............
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).