SPORT

MALETÍN V MNICHOVĚ: Připadali jsme si jako v jiném fotbalovém světě

4. března 2015, 12:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
MALETÍN V MNICHOVĚ: Připadali jsme si jako v jiném fotbalovém světě Mnichov, Maletín - Jako by někdo mávnul kouzelným proutkem a zničehonic jste se ocitli na zcela odlišné fotbalové planetě. Na hony vzdálené realitě, kterou znáte z České republiky. V dosud neprozkoumaném ráji si mohli radostně užívat hráči Maletína.

 Jako jeden z nejproduktivnějších a nejgólovějších celků minulého ročníku, v němž suverénním způsobem postoupili do I. A třídy, byli s odstupem času odměněni za triumf v ostře sledovaném žebříčku deníku Sport. „Dohromady jsme nastříleli 132 branek. Patřili jsme díky tomu na nejpřednější místa celkového hodnocení,“ připomněl trenér Miroslav Surý.
Úctyhodný ofenzivní počin jeho svěřenců nezůstal bez odezvy. „Od organizátorů a sponzorů celosezónní soutěže jsme obdrželi kompletní sadu dresů Adidas. K tomu tašky, kabely a několik míčů. Hlavní cenou byl zájezd na utkání německé Bundesligy mezi Mnichovem a Hamburkem,“ pochlubil se vedoucí družstva Antonín Michalčák.

Vzhůru na Bayern!

Ta zpráva zasáhla Maletín jako blesk z čistého nebe. „Protože nám volali během úterý a hned v sobotu se hrálo, všechno bylo uspěchané a řešené dost narychlo. Kdybychom měli více času, spousta věcí by se dala zajistit a zařídit o trochu líp. Třeba lístky. Dostali jsme jich k dispozici pouze jedenadvacet, takže jsme obsadili vypravený autobus jen z poloviny. Vstupenky se přitom prodávaly přímo na místě i v den zápasu a ještě k tomu za příznivou cenu 40 euro. Vědět to s dostatečným předstihem, tak jedeme do posledního místa plní,“ posteskl si Michalčák.
Byla to jediná kaňka na jinak parádně stráveném víkendu. Přijatelně vzdálený Mnichov Surému a spol. učaroval. Speciálně pak luxusem prošpikovaná Allianz Arena. Fotbalový skvost ležící na severu bavorské metropole byl slavnostně otevřen v květnu roku 2005. „Připadali jsme si jako v jiném fotbalovém světě. Předčilo to naše největší očekávání. Všude neuvěřitelně čisto, precizně nachystaný trávník, V.I.P. prostory s nekonečnými švédskými stoly, organizační stránka propracovaná a taky zvládnutá do posledního detailu, bouřlivá atmosféra v hledišti… Těžko se to popisuje slovy. To se musí vidět a zažít,“ rozplýval se Antonín Michalčák.

„Plný dům“? Samozřejmost

Bayern je excelentní adresou a jednou z nejprestižnějších sportovních značek na světě. Také proti Hamburku přišel podpořit sedmnáctinásobné německé šampióny „plný dům“. V natřískaném hledišti se fotbalem kochalo přes 70 tisíc diváků. „Nejhlučnější jádro se schází za bránou a nepřetržitě fandí od první minuty do závěrečné vteřiny. Hodně působivý byl už nástup hráčů. Celý stadión stojí a notuje si při hymně Bayernu. Byl to ohlušující hukot. Ze všeho okolo byla cítit tradice a veliká hrdost,“ vypozorovali členové maletínské výpravy. „Hlasatel při oznamování sestavy zmíní jen hráčovo jméno a desítky tisíc příznivců velmi hlasitě a hlavně nadšeně doplní jeho příjmení. Góly domácího mužstva se samozřejmě slaví vestoje,“ přidal další postřehy Michalčák.
Průběžný stav se ke spokojenosti vykulené ekipy z Moravy měnil hned osmkrát. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ve všech případech neskórovali hostitelé. Nekompromisní Bayern rozcupoval Hamburk 8:0! „Kvalita mnichovských fotbalistů byla neuvěřitelná. Hosté kladli odpor jen do stavu 3:0. Potom jejich bojová nálada výrazně poklesla, což platilo také o intenzitě podpory vyvíjené ze strany hostujících fanoušků. Až nám bylo upřímně líto českého gólmana Drobného, který v brance Hamburku dělal, co mohl. Na velkolepou jízdu soupeře to bohužel nestačilo,“ shodovali se jako jeden muž Miroslav Surý a Antonín Michalčák.

Svátek i společenská událost

Fotbalové zápasy jsou u našich západních sousedů každovíkendovým svátkem. Těší se na něj úplně všichni. „Diváci byli naprosto v pohodě, devadesátiminutové představení si chtějí hlavně užít. Oba tábory mezi sebou udržovaly přátelské vztahy. Žádné rvačky, krádeže šál ani jiné podobné nešvary. Právě naopak – všechno bylo perfektně korektní. Pro každého Němce je to nejen sportovní, ale i společenská událost. Chodí na ni celé rodiny s dětmi. V nejednom případě i spousta žen a dívek, a to klidně i bez svých manželů a partnerů,“ podivoval se Michalčák a pokračoval: „Na stadiónu jsme byli jako jedni z prvních. K našemu překvapení se poloprázdné tribuny naplnily během pouhých dvanácti minut! Schválně jsme to stopovali. A všechno se obešlo bez front a tlačenic. Měli to zmáknuté na jedničku. Pořadatelé vás navedou na správné místo, a když je potřeba, ochotně pomůžou úplně s čímkoliv. Stejným způsobem to fungovalo i při odchodu.“
Chutná klobása a vychlazené pivo? Tradiční kombinace z českých bufetů a stánků nechybí ani v nabídce lákající strávníky v Allianz Areně. Je daleko pestřejší, nabitější a kvalitnější. „Všude se platí kartou, kterou si s různými paušály můžete koupit v útrobách stadiónu. Na pivo, které stálo něco málo přes čtyři euro, to ale v den zápasu moc nebylo. Venku panovala docela vlezlá zima. I tak to byl celkově obrovský zážitek, který bychom si jednou rádi zopakovali,“ pokyvovali svorně hlavou členové realizačního týmu z Maletína. Na návštěvu přívětivého Mnichova jen tak nezapomenou.


Foto: Adam Sebök

Výprava z fotbalového Maletína dostala zájezd do Mnichova za odměnu.  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.