ZPRAVODAJSTVÍ

Lesníci varují před vstupem do lesů. Zákaz ale nikde nevydali

20. února 2020, 11:00, jak
Okres – Jen menší škody napáchal minulý týden silný vítr v lesích na Šumpersku. O kalamitě se podle lesníků hovořit nedá, v platnosti proto není ani zákaz vstupu do lesů. Přesto hospodáři nabádají k opatrnosti.

„Silný vítr způsobil polomy na několika místech, většinou se jednalo o vyvrácené stromy na okrajích lesů a mýtin,“ uvedl ředitel oblastní pobočky Lesů ČR v Šumperku Pavel Indra.
Rozsah polomů budou lesníci upřesňovat v následujících dnech. Lidem doporučují, aby byli při pobytu v lese opatrní.„Řada stromů sice po silném větru nespadla, jsou ale vychýlené nebo nalomené. Existuje tak riziko jejich dalšího pádu,“ varoval Indra.

Orkán Sabine neudeřil na Šumpersko tak silně jako třeba ve středních Čechách a na Vysočině. Hasiči kvůli němu přesto podnikly v našem regionu desítky výjezdů, které nejčastěji souvisely právě s odstraňováním popadaných stromů a větví.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.