SPORT

Kresta versus Toboláková: nadvláda rozhodčí skončila vyloučením nakrknutého dlouhána

7. února 2018, 16:00, Petr Fišer
Kresta versus Toboláková: nadvláda rozhodčí skončila vyloučením nakrknutého dlouhána Brno - Není to úplně obvyklé, aby druhou ligu v basketbalu mužů pískala žena. Po utkání v Brně si o tom jistě myslí své šumperský pivot Josef Kresta. Jeho spory s Barborou Tobolákovou byly natolik vážné, že výrazným způsobem ovlivnily druhou polovinu zápasu.

 Nejlepší střelec Šumperka jen velmi těžce snášel, že si ho přísná „soudkyně“ s píšťalkou v ruce všímá víc než ostatních hráčů. Často s ní diskutoval, vedl vzrušené debaty a v nejednom případě docházelo i na ostřejší výměny názorů. „Dávala mu najevo svoji nadvládu,“ zastal se svého svěřence trenér Radim Šíma.

Kresta vyfasoval od Tobolákové dvě technické chyby, což ve sportovním odvětví pod bezednými koši znamená jediné – automatické vyloučení. „Byl to jeden z nejzásadnějších momentů. V době, kdy jsme stahovali nabrané manko a přiblížili se domácím na čtyři body, nás postihla další morová rána. Jakmile se vyfauloval Marek Müller, bylo jasné, že tento zápas už nemůžeme zvrátit,“ zalitoval Šíma.

Hosté na jihu Moravy nezačali dobře. Od stavu 2:4 obdrželi pět rychlých trojek za sebou a jejich ztráta povážlivě narůstala (18:4 a 21:7). „Vzali jsme si oddechový čas a něco si vyříkali. Vyplatila se nám změna stylu hry. V následujících minutách to vypadalo docela příznivě a zdálo se, že bychom špatně rozehrané střetnutí mohli mít pod větší kontrolou. Když však během zápasu přijdete o oba klíčové hráče, na žádné zázraky pomýšlet nemůžete,“ připomněl šumperský kouč předčasný konec Kresty a Müllera.

Oba tahouni se o den později zdravě naštvali. Jeden rozdával radost z pozice produktivního rozehrávače, druhý tvrdil muziku na postu nejdelšího dlouhána. „Brali to na sebe v důležitých momentech a vycházelo jim to. Výborně si sekundovali a dávali klíčové koše. Pochvalu ale zaslouží celé mužstvo. Hlavně v obraně to byl od kluků výborný týmový výkon,“ konstatoval potěšeně Radim Šíma.

Po úvodní části mu nebylo do skoku. Šumperku opět nevyšla. „Vyráběli jsme chyby a k tomu podělali závěr celé čtvrtiny. Naštěstí jsme se rychle dostali zpátky a další vývoj si pohlídali. S oběma brněnskými kluby máme lepší vzájemnou bilanci, což nám může hrát do karet. Jestli o víkendu zvládneme domácí souboje s Ostravou a Hladnovem, budeme definitivně v klidu,“ vyhlížel co možná nejpohodovější finiš rozehraného ročníku kouč Šíma.

DRUHÁ LIGA

SA BRNO – ŠUMPERK 83:76 (49:37). Body Šumperka: Kresta 14, Gonda 13, M. Müller 11, Z. Wiesner 10, Vláčel 10, Tůma 9, O. Šich 6, Plhák 3. Čtvrtiny – 23:17, 26:20, 14:51, 20:18. Vývoj – 23:17, 49:37, 63:58.
ČERNÁ POLE – ŠUMPERK 77:84 (37:38). Body Šumperka: Kresta 26, M. Müller 21, Tůma 12, Z. Wiesner 11, Vláčel 8, O. Šich 6, Gonda, Plhák. Čtvrtiny – 25:17, 12:21, 21:25, 19:21. Vývoj – 25:17, 37:38, 58:63.

DALŠÍ PROGRAM

Sobota 10. února: 18.00 Šumperk – Hladnov. Neděle 11. února: 11.00 Šumperk – VŠB Ostrava (Tyršův stadión).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2x 2 vstupenky na koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí ve studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 30. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Kolik členů má nyní šumperská kapela Fleksible?

A) 6
B) 4
C) 5

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk, vyhráli Anna Kašná ze Šumperka, Marek Cabák ze Šumperka, Martin Tomeš ze Šumperka, Libor Nekola z Nového Malína a Dagmar Bajtková z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.