SPORT

Kluci ze sebe vymačkali maximum, těšilo trenéra Hecla. Šumperští fotbalisté vyhráli poprvé v sezóně

30. srpna 2017, 13:00, Petr Fišer
Kluci ze sebe vymačkali maximum, těšilo trenéra Hecla. Šumperští fotbalisté vyhráli poprvé v sezóně Šumperk - Jeden bod na kontě a černé myšlenky po výprasku v Polné. Situace, do níž se na začátku sezóny dostali fotbalisté Šumperka, jim nemohl nikdo závidět. Před nedělním zápasem si na sebe ušili bič tím, že museli bezpodmínečně vyhrát.

 DIVIZE D
ŠUMPERK – TASOVICE 2:0 (1:0)


Úkol celého týdne byl jasný. Vylepšit povadlou náladu v týmu a pozvednout sebevědomí hráčů tak, aby uvěřili, že v důležitém střetnutí uspějí. „Museli bojovat nejen se soupeřem, ale i s narůstajícím tlakem. Na technickém řešení některých situací to bylo znát. Byli zbytečně zbrklí a mohli je dohrávat líp. Na druhou stranu je zdobila příkladná koncentrovanost, a pokud šlo o fyzický výdej, tak ze sebe vymačkali maximum. Za tři body jsem strašně moc rád, vyhráli jsme naprosto zaslouženě,“ oddechl si trenér Bohdan Hecl.
Jeho svěřenci nepustili Tasovice za celý zápas do žádné vážnější šance. Sami mohli skórovat minimálně šestkrát. Trojice Horák, Křepelka, Rozsíval nastřelila tyč, posledně jmenovaný navíc zahodil pokutový kop. „Připravili jsme si spoustu momentů, ze kterých šlo dát gól. Nejdůležitější ze všeho je, že tři body zůstaly doma a že jsme byli po celé utkání lepším mužstvem. Moc si toho cením. Hráči se po debaklu v Polné dokázali zvednout a poctivě to odmakali,“ nešetřil chválou spokojený kouč. „Teď je načase, abychom konečně něco urvali i venku,“ hlásil před těžkým víkendovým zájezdem do Břeclavi kormidelník Hecl.
Skóre otevřel Jan Nimrichtr. Po brankářem zpacifikované střele od spoluhráče Rozsívala byl ve správný čas na správném místě a pohotově dorážel.
Jako druhý se chopil gólového slova Filip Rozsíval. S fotbalovou drzostí, která je mu vlastní, vykoupal bránícího protihráče a parádním obstřelem vyzrál i na bezmocného gólmana. Parádní akce s parádním koncem.
BRANKY: 23. J. Nimrichtr, 74. Rozsíval. Diváci: 180.
ŠUMPERK: Kreizl – Jurásek, Purzitidis, Španihel, Kotzmann – M. Smrž – Podhorný (69. Křepelka), Rozsíval, Ševčík (62. Šinogl), L. Horák – J. Nimrichtr.


Foto: Petr Fišer

Marek Smrž (ve žlutém) se po příchodu z Velkých Losin zabydlel v základní sestavě.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.