Juniorští florbalisté nestačili na Olomouc

25. ledna 2009, 12:26, Michal Šíma
Juniorští florbalisté nestačili na Olomouc V dalším kole 3. ligy juniorů změřili hráči Asperu síly se svým sokem v boji o postup, olomouckým FBS. Do zápasu vstoupil Šumperk aktivně a důsledným napadáním nepustil zkušený olomoucký tým k žádné nebezpečné akci. Bohužel v 5. minutě se přece jen Olomouc dokázala prosadit z nenápadné střely tahem - 0:1.
Neuběhla ani minuta, když byl najednou náskok FBSka dvougólový. Po vytočení z rohu skóroval Stránský. Asper sice nesložil zbraně a po celou první třetinu předváděl velmi bojovný výkon, avšak odměnou bylo jen snížení Mrázka, na které ještě ke všemu odpověděl olomoucký Zaoral. První třetina tak skončila výsledkem 1:3.
Obrovské zmatky snad ve všech herních činnostech doprovázely hru Šumperka na začátku druhé třetiny. Naštěstí z toho Olomouc vytěžila jen jeden gól a navíc se Šumperk poté znovu dostal do hry, když se před brankou soupeře nejlépe zorientoval Trávníček - 2:4. Šumperk mohl litovat neproměněného trestného střílení Mrázka, protože to by znamenalo další stáhnutí olomouckého náskoku. Do konce druhé třetiny se i přes rychlý a tvrdý florbal skóre nezměnilo a Asper tak měl ještě dvanáct minut na zkorigování výsledku.
Naneštěstí i třetí vstup do třetiny měla lepší Olomouc. Již po minutě hry se znovu rozvlnila sít' za Haintlem a bylo to znovu o tři góly. Ani další snížení na sebe nenechalo dlouho čekat. Na 3:5 snížil Lakomý. Sporné vyloučení ovšem zanedlouho znovu znamenalo branku týmu v modrém. Seběhnuvší obránce nedal Haintlovi šanci a Šumperk tak měl před sebou opět třígólovou ztrátu. Od výraznější prohry zachránil Asper brankář Haintl, který vychytal nařízené trestné střílení v 9. minutě a stejný kousek předvedl i o dvě minuty později. Stejně jako olomoučtí exekutoři si však vedl i šumperský Trávníček. I tak se ale hráči Asperu dočkali naděje, kterou jim vykřesal pěkným gólem po samostatné akci Chladil. A když minutu nato přidal další branku Lakomý, začalo se schylovat k dramatu. Hektický závěr však již přinesl jen promarněné příležitosti Asperu a gól do prázdné branky při šumperské power-play.
Olomouc tak porazila Šumperk 7:5 a neohroženě tak kráčí za umístěním na první pozici po konci ligy. O třech bodech pro Olomouc zřejmě rozhodly nekoncentrované nástupy Asperu do všech třetin a také individuální vyspělost hráčů FBSka, na které nestačila bojovnost a důraz šumperských borců.

FbC Asper Šumperk - FBS Olomouc  5:7

V dalším utkání se měl Asper utkat s Lipníkem, který ale nedorazil, takže utkání bude zřejmě kontumováno ve prospěch Šumperka.