SPORT

Juniorští florbalisté nestačili na Olomouc

25. ledna 2009, 12:26, Michal Šíma
Juniorští florbalisté nestačili na Olomouc V dalším kole 3. ligy juniorů změřili hráči Asperu síly se svým sokem v boji o postup, olomouckým FBS. Do zápasu vstoupil Šumperk aktivně a důsledným napadáním nepustil zkušený olomoucký tým k žádné nebezpečné akci. Bohužel v 5. minutě se přece jen Olomouc dokázala prosadit z nenápadné střely tahem - 0:1.
Neuběhla ani minuta, když byl najednou náskok FBSka dvougólový. Po vytočení z rohu skóroval Stránský. Asper sice nesložil zbraně a po celou první třetinu předváděl velmi bojovný výkon, avšak odměnou bylo jen snížení Mrázka, na které ještě ke všemu odpověděl olomoucký Zaoral. První třetina tak skončila výsledkem 1:3.
Obrovské zmatky snad ve všech herních činnostech doprovázely hru Šumperka na začátku druhé třetiny. Naštěstí z toho Olomouc vytěžila jen jeden gól a navíc se Šumperk poté znovu dostal do hry, když se před brankou soupeře nejlépe zorientoval Trávníček - 2:4. Šumperk mohl litovat neproměněného trestného střílení Mrázka, protože to by znamenalo další stáhnutí olomouckého náskoku. Do konce druhé třetiny se i přes rychlý a tvrdý florbal skóre nezměnilo a Asper tak měl ještě dvanáct minut na zkorigování výsledku.
Naneštěstí i třetí vstup do třetiny měla lepší Olomouc. Již po minutě hry se znovu rozvlnila sít' za Haintlem a bylo to znovu o tři góly. Ani další snížení na sebe nenechalo dlouho čekat. Na 3:5 snížil Lakomý. Sporné vyloučení ovšem zanedlouho znovu znamenalo branku týmu v modrém. Seběhnuvší obránce nedal Haintlovi šanci a Šumperk tak měl před sebou opět třígólovou ztrátu. Od výraznější prohry zachránil Asper brankář Haintl, který vychytal nařízené trestné střílení v 9. minutě a stejný kousek předvedl i o dvě minuty později. Stejně jako olomoučtí exekutoři si však vedl i šumperský Trávníček. I tak se ale hráči Asperu dočkali naděje, kterou jim vykřesal pěkným gólem po samostatné akci Chladil. A když minutu nato přidal další branku Lakomý, začalo se schylovat k dramatu. Hektický závěr však již přinesl jen promarněné příležitosti Asperu a gól do prázdné branky při šumperské power-play.
Olomouc tak porazila Šumperk 7:5 a neohroženě tak kráčí za umístěním na první pozici po konci ligy. O třech bodech pro Olomouc zřejmě rozhodly nekoncentrované nástupy Asperu do všech třetin a také individuální vyspělost hráčů FBSka, na které nestačila bojovnost a důraz šumperských borců.

FbC Asper Šumperk - FBS Olomouc  5:7


V dalším utkání se měl Asper utkat s Lipníkem, který ale nedorazil, takže utkání bude zřejmě kontumováno ve prospěch Šumperka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.