ZPRÁVY

Velikonoční svátky vrací do hry alkohol s metanolem

27. března 2013, 15:21, ar
Okres – S důrazným varováním před konzumací nekolkovaného alkoholu přišla na začátku týdne celní správa v Olomouckém kraji. Úřady se obávají, že velikonoční svátky vyplaví na povrch další metanolové jedy, které unikly likvidaci. Podle hygieniků je obava o kvalitu načerno prodávaného alkoholu na místě.
„Z dat krajské hygienické stanice vyplývá, že jedna čtvrtina z bezmála čtyř set v prosinci odebraných vzorků lihovin obsahovala nadlimitní přítomnost metanolu či isopropanolu,“ uvedla mluvčí celního úřadu Marie Bortlová. Celníci varují především před nákupem neoznačeného alkoholu, který se podpultově prodává na tržnicích v Šumperku i v dalších městech okresu. Část obchodníků údajně alkohol rozlévá přímo z plastových barelů na parkovištích u obchodních center. „Tento způsob nákupu lihovin je ruskou ruletou se zdravím a se životem konzumentů“, varoval ředitel Celního úřadu pro Olomoucký kraj Lumír Šatran.

Vloni se metanolem obsaženým v lihovinách otrávili čtyři lidé z Olomouckého kraje. Stejný počet se lékařům podařilo zachránit. Celníci ve spolupráci s policií zabavili hektolitry dalších tekutých jedů, které se už na trh nestačily dostat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.