ZPRÁVY

Velikonoční svátky vrací do hry alkohol s metanolem

27. března 2013, 15:21, ar
Okres – S důrazným varováním před konzumací nekolkovaného alkoholu přišla na začátku týdne celní správa v Olomouckém kraji. Úřady se obávají, že velikonoční svátky vyplaví na povrch další metanolové jedy, které unikly likvidaci. Podle hygieniků je obava o kvalitu načerno prodávaného alkoholu na místě.
„Z dat krajské hygienické stanice vyplývá, že jedna čtvrtina z bezmála čtyř set v prosinci odebraných vzorků lihovin obsahovala nadlimitní přítomnost metanolu či isopropanolu,“ uvedla mluvčí celního úřadu Marie Bortlová. Celníci varují především před nákupem neoznačeného alkoholu, který se podpultově prodává na tržnicích v Šumperku i v dalších městech okresu. Část obchodníků údajně alkohol rozlévá přímo z plastových barelů na parkovištích u obchodních center. „Tento způsob nákupu lihovin je ruskou ruletou se zdravím a se životem konzumentů“, varoval ředitel Celního úřadu pro Olomoucký kraj Lumír Šatran.

Vloni se metanolem obsaženým v lihovinách otrávili čtyři lidé z Olomouckého kraje. Stejný počet se lékařům podařilo zachránit. Celníci ve spolupráci s policií zabavili hektolitry dalších tekutých jedů, které se už na trh nestačily dostat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.