ZPRÁVY

Velikonoční svátky vrací do hry alkohol s metanolem

27. března 2013, 15:21, ar
Okres – S důrazným varováním před konzumací nekolkovaného alkoholu přišla na začátku týdne celní správa v Olomouckém kraji. Úřady se obávají, že velikonoční svátky vyplaví na povrch další metanolové jedy, které unikly likvidaci. Podle hygieniků je obava o kvalitu načerno prodávaného alkoholu na místě.
„Z dat krajské hygienické stanice vyplývá, že jedna čtvrtina z bezmála čtyř set v prosinci odebraných vzorků lihovin obsahovala nadlimitní přítomnost metanolu či isopropanolu,“ uvedla mluvčí celního úřadu Marie Bortlová. Celníci varují především před nákupem neoznačeného alkoholu, který se podpultově prodává na tržnicích v Šumperku i v dalších městech okresu. Část obchodníků údajně alkohol rozlévá přímo z plastových barelů na parkovištích u obchodních center. „Tento způsob nákupu lihovin je ruskou ruletou se zdravím a se životem konzumentů“, varoval ředitel Celního úřadu pro Olomoucký kraj Lumír Šatran.

Vloni se metanolem obsaženým v lihovinách otrávili čtyři lidé z Olomouckého kraje. Stejný počet se lékařům podařilo zachránit. Celníci ve spolupráci s policií zabavili hektolitry dalších tekutých jedů, které se už na trh nestačily dostat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.