ZPRÁVY

Velikonoční svátky vrací do hry alkohol s metanolem

27. března 2013, 15:21, ar
Okres – S důrazným varováním před konzumací nekolkovaného alkoholu přišla na začátku týdne celní správa v Olomouckém kraji. Úřady se obávají, že velikonoční svátky vyplaví na povrch další metanolové jedy, které unikly likvidaci. Podle hygieniků je obava o kvalitu načerno prodávaného alkoholu na místě.
„Z dat krajské hygienické stanice vyplývá, že jedna čtvrtina z bezmála čtyř set v prosinci odebraných vzorků lihovin obsahovala nadlimitní přítomnost metanolu či isopropanolu,“ uvedla mluvčí celního úřadu Marie Bortlová. Celníci varují především před nákupem neoznačeného alkoholu, který se podpultově prodává na tržnicích v Šumperku i v dalších městech okresu. Část obchodníků údajně alkohol rozlévá přímo z plastových barelů na parkovištích u obchodních center. „Tento způsob nákupu lihovin je ruskou ruletou se zdravím a se životem konzumentů“, varoval ředitel Celního úřadu pro Olomoucký kraj Lumír Šatran.

Vloni se metanolem obsaženým v lihovinách otrávili čtyři lidé z Olomouckého kraje. Stejný počet se lékařům podařilo zachránit. Celníci ve spolupráci s policií zabavili hektolitry dalších tekutých jedů, které se už na trh nestačily dostat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.