KULTURA

Jazzový světoběžník Laco Deczi zahraje po třech letech v Zábřeha

9. června 2014, 16:10, tyč
Jazzový světoběžník Laco Deczi zahraje po třech letech v Zábřeha Zábřeh - Téměř po třech letech dorazí za svými věrnými fanoušky na sever Moravy ve Spojených státech žijící slovenský trumpetista Laco Deczi. Jazzman, patřící mezi výrazné postavy bývalého československého jazzu, vystoupí v sále zábřežského kina Retro nejen se svou doprovodnou skupinou Celula New York, ale i se speciálním hostem, hráčem na foukací harmoniku Chrisem DePino.

 Od roku 1990 Deczi pravidelně jezdí turné po České republice a Slovensku, výjimkou nejsou ani zastávky v Polsku, Rakousku a především v Německu. Dohromady má na kontě již přes dvacet alb a video nosičů. „Decziho kapela se neomezuje pouze na jeden žánr, ale pracuje s osobitou směsí groove, jazzu, tichomořského folklóru a latino, která dokáže zaujmout i mladé posluchače,“ říká produkční Vratislav Jarmar.

Soubor s názvem Jazz Celula založil letos šestasedmdesátiletý Deczi již v roce 1967 a od roku 1985, kdy se přestěhoval do Spojených států, je lídrem kapely Celula New York.

Koncert slovenského bouřliváka, který se drží hesla „buď to šlape, nebo to stojí za prd“, a velkého muzikanta, který klade hlavní důraz na bezprostřednost a improvizaci, odstartuje v sále kina příští týden v úterý 17. června v 19 hodin. Vstupné činí v předprodeji 200 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).