KULTURA

Jazzový světoběžník Laco Deczi zahraje po třech letech v Zábřeha

9. června 2014, 16:10, tyč
Jazzový světoběžník Laco Deczi zahraje po třech letech v Zábřeha Zábřeh - Téměř po třech letech dorazí za svými věrnými fanoušky na sever Moravy ve Spojených státech žijící slovenský trumpetista Laco Deczi. Jazzman, patřící mezi výrazné postavy bývalého československého jazzu, vystoupí v sále zábřežského kina Retro nejen se svou doprovodnou skupinou Celula New York, ale i se speciálním hostem, hráčem na foukací harmoniku Chrisem DePino.

 Od roku 1990 Deczi pravidelně jezdí turné po České republice a Slovensku, výjimkou nejsou ani zastávky v Polsku, Rakousku a především v Německu. Dohromady má na kontě již přes dvacet alb a video nosičů. „Decziho kapela se neomezuje pouze na jeden žánr, ale pracuje s osobitou směsí groove, jazzu, tichomořského folklóru a latino, která dokáže zaujmout i mladé posluchače,“ říká produkční Vratislav Jarmar.

Soubor s názvem Jazz Celula založil letos šestasedmdesátiletý Deczi již v roce 1967 a od roku 1985, kdy se přestěhoval do Spojených států, je lídrem kapely Celula New York.

Koncert slovenského bouřliváka, který se drží hesla „buď to šlape, nebo to stojí za prd“, a velkého muzikanta, který klade hlavní důraz na bezprostřednost a improvizaci, odstartuje v sále kina příští týden v úterý 17. června v 19 hodin. Vstupné činí v předprodeji 200 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.