SPORT

Házenkáři se udrželi, smetli jalový Frýdek

11. května 2016, 16:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Házenkáři se udrželi, smetli jalový Frýdek Šumperk - Je to definitivní. Házenkáři ze Šumperka mají jistotu, ve druhé lize se zachránili s jednokolovým předstihem. O víkendu deklasovali rezervu Frýdku-Místku, která si v průběhu prvního poločasu musela připadat jako na kolotoči.

 DRUHÁ LIGA
ŠUMPERK – FRÝDEK-MÍSTEK B 39:22 (21:5)


Hostující výprava dorazila do haly na gymnáziu s velmi mladým výběrem, jehož sestavu tvořila řada dorostenců. V konfrontaci se zkušenějším soupeřem nestíhali. „Zahráli jsme dobře. Možná to bylo tím, že jsem kvůli zraněnému lýtku nemohl nastoupit. Pak asi nastal správný čas, abych skončil,“ vtipkoval na svoji adresu tentokrát nehrající trenér Petr Korec. „Narazili jsme na mužstvo, které nás moc nepozlobilo. Nemělo ostré spojky ani účinnou herní koncepci. Moc o sobě nevěděli. Góly nám nedávali z promyšlených akcí, ale spíš to od nich bylo o náhodě,“ vypozoroval Korec.
Šumperk si vypracoval dostatečný náskok už během prvního poločasu. Za stavu 13:5 vystřídal Ošťádala druhý brankář Příhoda a za čtrnáct minut hry ani jednou neinkasoval! Domácí naopak skórovali osmkrát v řadě. „Druhá půlka už tak dobrá nebyla. Když vedete takovým rozdílem, máte to v hlavách a nedáváte do toho stoprocentní maximum. Myslelo se hlavně na útok, v obraně nám to vázlo. Stálo to za prd,“ postěžoval si Petr Korec.
V závěrečném utkání sezóny je připraven dát větší prostor hráčům, se kterými lze počítat i pro nadcházející ročník. „Situace nám to dovoluje, můžeme si to dovolit. Ať ukážou, jestli na to mají, nebo ne,“ burcoval šumperský kormidelník. Jeho mužstvo zůstává při zamotané tabulce ve hře o šesté místo.

TJ ŠUMPERK
Ošťádal, Příhoda 1 – Vobořil 9, Laštůvka 7, Petrtýl 6, Bartl 4, Hromek 3, Mikuláš 2, Drechsler 2, Hejný 2, Sedlák 2, Kučera 1, Korec.

POSLEDNÍ KOLO
Sobota 14. května: 18.00 Krmelín – Šumperk.


Foto: Petr Fišer

Hrající trenér Petr Korec laboruje v závěru sezóny se zraněním.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.