SPORT

Florbalisté v Havířově úspěšní jen z poloviny

17. ledna 2010, 10:19, téma FLORBAL, Michal Šíma
Havířov - Šumperští florbalisté měli v sobotu na programu další dvojzápas 3. ligy. Po velmi dobré první polovině soutěže se Asper nacházel na nadějné druhé pozici, tudíž byl cíl v Havířově jasný, a to potvrdit postupové ambice.
Bohužel, Šumperk, zvyklý hrát na tři formace, byl nucen sestavu z důvodu nedostatku hráčů stáhnout pouze na dvě pětky, což svěřencům hrajících trenérů Kilčického s Hegerem zabránilo praktikovat svůj tradiční fyzicky náročný florbal. V prvním utkání proti Paskovu B se však i přes zranění Minaříka podařilo Asperu udržet solidní standart hry. Jako první se prosadil již ve 2. minutě Heger a uklidnil tak favorita. Ve 13. minutě se pěknou střelou z dálky prezentoval Helešic a bylo to 2:0. Když pak zvýšil v polovině zápasu Vlk na 3:0, zdálo se být rozhodnuto, ale Paskov dvěma slepenými góly kontroval a vypadalo to na drama. Na další trefu Trávníčka totiž paskovští dokázali znovu odpovědět. To bylo však z jejich strany vše a Šumperk vzápětí navýšil svůj náskok díky brankám znovu Trávníčka, Helešice a Vlka až na 7:3, čímž také utkání skončilo.


FBC Asper Šumperk - Paskov Saurians B  7:3


V druhém sobotním duelu čekali na Asper domácí Slávisté z Havířova. Ti vyrukovali na, po trestu pro Vlčka,devět hráčů Šumperka s třemi kompletními pěticemi, což bylo velmi znát. Hosté sice zpočátku pozorně bránili, ale v 7. minutě Mošonec přecejen kapituloval a ve 12. minutě to bylo již 2:0. Utkání mohlo být prakticky rozhodnuto o chvíli později, kdy po faulu Šímy následovalo trestné střílení, které však Mošonec vychytal. Sešívaní si tak nechali třetí gól do druhé třetiny, avšak na ten dokázal najít odpověd Feltl a vykřesal tak pro Šumperk jiskru naděje. Tu ale Slavia rychle uhasila. Nutno podotknout, že i rozhodčí Asperu mírně řečeno nepomohli a poměr vyloučených 0:7 v oboustraně tvrdém utkání o něčem svědčí, ale omluva pro porážku to není. Havířov navýšil skóre až na hrozivých 6:1, nebot' hráči Asperu fyzicky odešli a nedokázali tak vzdorovat namlsanému soupeři. Bojovnost se však hostům upřít nedala, a tak mohli i díky závěrečnému gólu Helešice odejít se vztyčenou hlavou.
 

Slavia Havířov - FBC Asper Šumperk  6:2


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.