Florbalisté v Havířově úspěšní jen z poloviny

17. ledna 2010, 10:19, téma FLORBAL, Michal Šíma
Havířov - Šumperští florbalisté měli v sobotu na programu další dvojzápas 3. ligy. Po velmi dobré první polovině soutěže se Asper nacházel na nadějné druhé pozici, tudíž byl cíl v Havířově jasný, a to potvrdit postupové ambice.
Bohužel, Šumperk, zvyklý hrát na tři formace, byl nucen sestavu z důvodu nedostatku hráčů stáhnout pouze na dvě pětky, což svěřencům hrajících trenérů Kilčického s Hegerem zabránilo praktikovat svůj tradiční fyzicky náročný florbal. V prvním utkání proti Paskovu B se však i přes zranění Minaříka podařilo Asperu udržet solidní standart hry. Jako první se prosadil již ve 2. minutě Heger a uklidnil tak favorita. Ve 13. minutě se pěknou střelou z dálky prezentoval Helešic a bylo to 2:0. Když pak zvýšil v polovině zápasu Vlk na 3:0, zdálo se být rozhodnuto, ale Paskov dvěma slepenými góly kontroval a vypadalo to na drama. Na další trefu Trávníčka totiž paskovští dokázali znovu odpovědět. To bylo však z jejich strany vše a Šumperk vzápětí navýšil svůj náskok díky brankám znovu Trávníčka, Helešice a Vlka až na 7:3, čímž také utkání skončilo.

FBC Asper Šumperk - Paskov Saurians B  7:3

V druhém sobotním duelu čekali na Asper domácí Slávisté z Havířova. Ti vyrukovali na, po trestu pro Vlčka,devět hráčů Šumperka s třemi kompletními pěticemi, což bylo velmi znát. Hosté sice zpočátku pozorně bránili, ale v 7. minutě Mošonec přecejen kapituloval a ve 12. minutě to bylo již 2:0. Utkání mohlo být prakticky rozhodnuto o chvíli později, kdy po faulu Šímy následovalo trestné střílení, které však Mošonec vychytal. Sešívaní si tak nechali třetí gól do druhé třetiny, avšak na ten dokázal najít odpověd Feltl a vykřesal tak pro Šumperk jiskru naděje. Tu ale Slavia rychle uhasila. Nutno podotknout, že i rozhodčí Asperu mírně řečeno nepomohli a poměr vyloučených 0:7 v oboustraně tvrdém utkání o něčem svědčí, ale omluva pro porážku to není. Havířov navýšil skóre až na hrozivých 6:1, nebot' hráči Asperu fyzicky odešli a nedokázali tak vzdorovat namlsanému soupeři. Bojovnost se však hostům upřít nedala, a tak mohli i díky závěrečnému gólu Helešice odejít se vztyčenou hlavou.

Slavia Havířov - FBC Asper Šumperk  6:2

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.