SPORT

Extraligové posily na poslední chvíli! Hokejovým Drakům pomůže útočník z Vítkovic, brankářské možnosti rozšířil Patrik Bartošák, který se vrátil na Moravu z Los Angeles

3. února 2016, 13:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Extraligové posily na poslední chvíli! Hokejovým Drakům pomůže útočník z Vítkovic, brankářské možnosti rozšířil Patrik Bartošák, který se vrátil na Moravu z Los Angeles Šumperk - Je konec. Spadla klec. Doba, kdy se dalo obchodovat na hráčském trhu, vypršela. Ligové kluby dohrají zbytek sezóny s hokejisty, které stačily získat do posledního lednového večera. Jiná možnost neexistuje. Přestupové okno se v neděli uzavřelo.

 Zájem doplnit kádr na poslední chvíli projevovali i funkcionáři ze Šumperka. Draci jsou v první lize na třináctém místě a čeká je nevyzpytatelná přetahovaná o Černého Petra. Při aktuální formě Benátek, která s příchodem nového roku tradičně stoupá, je stále zřejmější, že sestoupí buď oni, nebo Most. „Všichni manažeři všech hokejových klubů jsou na telefonu a pokouší se ze svého snažení vytěžit nejvíc, co to jde. U nás to není jiné,“ ujišťoval po středečním duelu s Ústím nad Labem kormidelník Salithu Milan Mazanec.
Kromě zraněného Davida Juríka nemůže nasazovat dalšího maroda Jiřího Půhoného. Sekera, kterou schytal v první třetině domácího zápasu s pražskou Slavií, mu zlomila zápěstí. „Počítáme s tím, že se do konce sezóny ještě zapojí. Pro naši sestavu by byl jeho návrat oživením a osvěžením. I když nehraje už tři neděle, pořád je to náš druhý nejlepší střelec,“ připomněl Mazanec.
Na kanonýrském trůnu se vyhřívá hlavní hrdina minulého týdne. Tomáš Fořt v něm zatížil konta soupeřů sedmi góly, pětkrát přitom vyplatil brankáře Litoměřic. „Byl to přesně ten zápas, kdy člověku vyjde všechno, na co sáhne. Obrovskou zásluhu na tom měli kluci, kteří se mnou byli na ledě. Hlavně Honza Milfait a Dan Vrdlovec. Dělali si srandu, že budu muset rozbít prasátko. Uvidíme, co si na mě pokladník vymyslí,“ popisovalo s úsměvem na tváři pravé křídlo nejproduktivnější šumperské formace.
Draci s Fořtem, nebo bez něj? Velký rozdíl! Spuštění gólových stavidel v podání dravého útočníka sice všechny fanoušky potěšilo, zároveň ale vyvolalo i menší obavy. Nebude to pro extraligový Zlín pádný důvod k tomu, aby si kmenového hráče před vrcholem probíhajícího ročníku stáhl zpátky na stadión Luďka Čajky? Až dosud si jej trenér Valachů vyžádal jen čtyřikrát. „Při fazóně, kterou má, bychom ho samozřejmě postrádali. Přišli bychom o něj velmi neradi,“ nezastíral ve středu večer kouč Mazanec.
Podle sportovního manažera Radka Kučery se v hokejovém světě může stát a přihodit cokoliv. Žádné panice ale nepropadal. „Fořťák je v Šumperku na tvrdé hostování a Zlín ho může využívat formou střídavých startů, které platí i po přestupním termínu. Tomáš se sám netají tím, že je připraven udělat všechno pro to, abychom se v první lize zachránili. Musím říct, že mě jeho postoj velice těší,“ řekl Kučera.
Šumperk se pod jeho vedením pokoušel ve vybrakovaném rybníku ulovit ryby, které by mohly přispět k udržení v soutěži. „Je to strašně složité. Děláme maximum, ale zatím je to marné. Hráčů, co by měli zájem, se nabízí docela dost. Jenže jim chybí kvalita, kterou potřebujeme. Dobří hokejisté jsou rozebraní už od léta. Limitovaný výběr je i ve druhé lize. V úvahu by připadali jedinci, kteří patří k oporám týmů z nejvyšších pater tabulky. Takže je čeká play off. A taky nabitý program, který by se kryl s našimi zápasy,“ odtajňoval Radek Kučera na konci pracovního týdne s tím, že se žádná nová tvář na šumperské soupisce nejspíš neobjeví.
Nakonec přece jen uspěl. Několik minut před půlnocí dotáhl do finální podoby hostování Jana Káni. Pětadvacetiletý útočník z Vítkovic, jenž se snaží dostat do větší herní pohody po operaci ramena, stráví na Tyršově stadiónu zbytek rozehrané sezóny. Dohoda obou klubů vyplavala na povrch až v úterý ráno, stejně jako v případě brankáře Patrika Bartošáka. Kopřivnický rodák se vrátil do Ostravy po vynuceném přerušení angažmá v zámoří, kde souhlasili s jeho uvolněním „Králové“ z Los Angeles.
Dobrou zprávou je i zlepšující se zdravotní stav vytáhlého forvarda Eduarda Šimuna. Slovenský dlouhán, který je hokejistou Pardubic, se úspěšně zotavuje z otřesu mozku.
 

Foto: Petr Fišer

I když mu obránci ve většině případů věnují zvýšenou defenzivní péči, Tomáš Fořt dokáže být neudržitelný.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).