ZPRAVODAJSTVÍ

Exekutoři v akci: městu mají přinést „ztracené“ milióny

7. listopadu 2017, 07:00, Jan Kratochvíl
Exekutoři v akci: městu mají přinést „ztracené“ milióny Šumperk - Šumperská městská společnost Podniky města Šumperka (PMŠ) rozjela vymáhání dluhů po bývalém řediteli PMŠ Luďku Šperlichovi a jeho partnerce Martině Vařákové, kteří měli firmě způsobit mnohamiliónové škody. Část majetku Vařákové už exekutoři zaplombovali.

 „Hned po doručení spisu z krajského soudu bude možné začít škodu vymáhat,“ informoval o případu Vařákové předseda představenstva PMŠ a místostarosta Šumperka Tomáš Spurný.
Vařáková pracovala v PMŠ jako pokladní. Soud ji uznal vinnou ze zpronevěry, když celé roky měla z pokladny firmy krást peníze. Celkem si podle obžaloby přišla na zhruba tři milióny korun.
Bývalý ředitel PMŠ Luděk Šperlich byl pravomocně odsouzen za spáchání trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku. Jeho nečinností přišly PMŠ na nevymáhaných pohledávkách po firmě Jirdos přibližně o čtrnáct miliónů korun. „Pan Šperlich se proti rozsudku bude dovolávat, nicméně naše žaloba na vymáhání pohledávek je proti němu již podaná,“ dodal Spurný.

Představenstvo vyvázlo

Bývalé představenstvo PMŠ, které mělo na chod městské firmy dohlížet, vyvázne z obou kauz patrně bez postihu. Právní analýzy, které si současné vedení Podniků nechalo zpracovat, totiž jejich stíhání nedoporučily. Podle právníků by šlo o drahý soudní spor s velmi nejistým výsledkem. Představenstvo, které v době rozkrádaček v PMŠ „úřadovalo“, tvořili i někteří současní městští radní.
Na podivné praktiky v Podnicích města Šumperka narazilo nové vedení firmy, které vzešlo z posledních komunálních voleb. Oba popisované případy pak jako první vynesl na světlo právě Týden na severu.


Foto: jak

Hotel Sport v Šumperku odstartoval kauzy, které otřásly šumperskou politickou scénou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.11.2017 10:12
Titulek: tuneláři
Autor: Jarin
85
Současné vedení PMŠ hledá způsob jak zakrýt zodpovědnost bývalého vedení. Rozbory jsou účelové a rozhodně tento postoj, že "nebudeme chudáčky nijak postihovat" je v rozporu s dobrými mravy, natož s "péčí řádného hospodáře". Vzpomeňte si na forenzní audit, také říkali , že to bude drahé, tedy i zbytečné, ve výsledku audit odhalil tolik průšvihů. Rozsudky mají a nekonají !
Reagovat
Datum: 7.11.2017 11:24
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
75
Papaláši si nechali zpracovat analýzu, podle které by neměli být stíháni. Ti vám, Šumperáci, dokonale s.rou na hlavy.
Reagovat
Datum: 7.11.2017 14:18
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
57
Šumperk = ABSURDISTÁN
Reagovat
Datum: 7.11.2017 12:11
Titulek: exekuce na Brože
Autor: laďa
79
Asi by se měl náš senátor odpovídat ze špatného vedení městských podniků. Určitě nejen on, za tu tzv. práci bral peníze.
Reagovat
Datum: 7.11.2017 18:46
Titulek: Bez titulku
Autor: Radovan Vrba
44
Reagovat
Datum: 7.11.2017 19:44
Titulek: Starosta je jenvirtuální chlap
Autor: Jarda
57
,ale ne opravdový, který by uměl přijmout zodpovědnost za pochybení. Nezbývá,než aby zodpovědnost převzali na svá bedra Šumperani při dalších volbách.
Reagovat
Datum: 8.11.2017 20:42
Titulek: chyby,ktere vzdycky neco stoji
Autor: David
40
Bylo by dobre odkryt pravdu,ale pravda je ukryta ve svedomi kazdeho.A prece nebudeme jim to zavidet.Broze jsem si cenil,jako reditele Hluchaku,kde byly pekne casy.Je v te politice pekne omotany a jak z toho ven,ze....pozde,neplest se do politiky a pracovat poctivosti na svem.
Reagovat
Datum: 11.11.2017 15:03
Titulek: Přeji všem nevinným pěkné Vánoce.
Autor: Pozmah
24
V jednotě je síla.
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.