SPORT

Dva Halodové zase v jednom týmu: „Nejspíš nás berou jako balíček.“

19. prosince 2018, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Dva Halodové zase v jednom týmu: „Nejspíš nás berou jako balíček.“ Šumperk – Kdyby se vyhlašovala anketa Skokan měsíce, brankář šumperského hokejového týmu ONDŘEJ HALODA by bezpochyby patřil mezi hlavní kandidáty na celkové prvenství. Po odchodu slovenského kolegy Mateje Kristína přitahoval puky jako magnet a velkou měrou přispíval k úspěšným výsledkům z poslední doby.

Gólmanská situace se na Tyršově stadiónu nezměnila ze dne na den, ale z hodiny na hodinu. Kristýn po listopadovém utkání v Hodoníně oznámil, že končí z osobních důvodů, a bylo na Halodovi, jak si s novou rolí poradí. „Věděl jsem, do čeho jdu, a že budu v Šumperku dvojka. Po vyrovnaném začátku dostával přednost Matej a je potřeba uznat, že chytal výborně a že nebyl důvod nic měnit. Na trénincích jsem dál makal a snažil se být nachystaný, pokud by byla potřeba ho zastoupit. Šance přišla a dělám všechno pro to, abych ji maximálně využil. Daří se a jsem za to rád,“ pochvaloval si brankářský produkt ze zlínské líhně.
Od momentu, kdy na konci první třetiny zmiňovaného střetnutí s hodonínskými Drtiči putoval na led namísto střídaného Kristína, neobdržel více než tři góly. I když jeho úctyhodná statistická čísla připomínají obdivuhodnou éru slavného „Dominátora“ Haška, nepředpokládá, že by v bráně vydržel až do konce sezóny. „Teď je v Šumperku místo Mateje nový gólman Patrik Polívka a svoji příležitost určitě dostane stejně jako já. Uvidíme, jak to bude dál. Všechno se bude odvíjet od toho, jak to půjde přímo na ledě,“ řekl Haloda.
Ať už Kristín, nebo Polívka, společnou řeč dokáže najít s každým. „Sedl jsem si s oběma, jsou to super kluci. Nevyskytl se žádný problém. Matej i Patrik jsou starší než já, a tudíž o něco zkušenější. Bobo Venouš naopak o čtyři roky mladší, takže mu občas na tréninku poradím. Fungujeme bez potíží,“ ujišťovala současná jednička hokejových Draků.
Žlutomodří vyhráli čtyři zápasy v řadě a jejich náskok v čele průběžného pořadí sympaticky narůstal. Až do zaváhání v Kopřivnici… „V tabulce jsme trochu odskočili a nálada v kabině tomu odpovídala. Mohli jsme hrát s větším klidem,“ potěšilo jednoho z hlavních strůjců natahující se výsledkové šňůry. „Kluci mi hodně pomáhají. Blokují střely a dobře brání. Soupeř bude mít v každém zápase svoje šance a vždycky jde o to, abychom všechno zvládali jako tým. Nic není důležitější než vítězství celého mužstva,“ prohlásil dvaadvacetiletý strážce. „Nedávno jsem nad tím přemýšlel a zatím jsem úspěšnější pasáž v kariéře nezažil. Musím to zaklepat, snad nám to všem vydrží,“ dodal vzápětí.
Šumperk je třetí štací, kterou si kroutí společně se svým bratrem Markem. Starší sourozenec nastupuje v zadních řadách a má ho chránit před možným ofenzivním nebezpečím ze strany protivníka. „Není to pro nás nic nového. Už jsme se potkali ve Zlíně a potom v Hodoníně. Člověk to bere normálně,“ tvrdil v klidovém duchu mladší ze sourozenecké dvojice. „Co se by se dělo v případě, že bych přestoupil a stěhoval se někam jinam? Asi bychom šli zase spolu. Zdá se, že nás všude berou jako balíček jedna plus jedna.“ (smích)Foto: Petr Fišer

Ondřej Haloda zažívá v Šumperku nejlepší část dosavadní hokejové kariéry.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.