SPORT

Dva Halodové zase v jednom týmu: „Nejspíš nás berou jako balíček.“

19. prosince 2018, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Dva Halodové zase v jednom týmu: „Nejspíš nás berou jako balíček.“ Šumperk – Kdyby se vyhlašovala anketa Skokan měsíce, brankář šumperského hokejového týmu ONDŘEJ HALODA by bezpochyby patřil mezi hlavní kandidáty na celkové prvenství. Po odchodu slovenského kolegy Mateje Kristína přitahoval puky jako magnet a velkou měrou přispíval k úspěšným výsledkům z poslední doby.

Gólmanská situace se na Tyršově stadiónu nezměnila ze dne na den, ale z hodiny na hodinu. Kristýn po listopadovém utkání v Hodoníně oznámil, že končí z osobních důvodů, a bylo na Halodovi, jak si s novou rolí poradí. „Věděl jsem, do čeho jdu, a že budu v Šumperku dvojka. Po vyrovnaném začátku dostával přednost Matej a je potřeba uznat, že chytal výborně a že nebyl důvod nic měnit. Na trénincích jsem dál makal a snažil se být nachystaný, pokud by byla potřeba ho zastoupit. Šance přišla a dělám všechno pro to, abych ji maximálně využil. Daří se a jsem za to rád,“ pochvaloval si brankářský produkt ze zlínské líhně.
Od momentu, kdy na konci první třetiny zmiňovaného střetnutí s hodonínskými Drtiči putoval na led namísto střídaného Kristína, neobdržel více než tři góly. I když jeho úctyhodná statistická čísla připomínají obdivuhodnou éru slavného „Dominátora“ Haška, nepředpokládá, že by v bráně vydržel až do konce sezóny. „Teď je v Šumperku místo Mateje nový gólman Patrik Polívka a svoji příležitost určitě dostane stejně jako já. Uvidíme, jak to bude dál. Všechno se bude odvíjet od toho, jak to půjde přímo na ledě,“ řekl Haloda.
Ať už Kristín, nebo Polívka, společnou řeč dokáže najít s každým. „Sedl jsem si s oběma, jsou to super kluci. Nevyskytl se žádný problém. Matej i Patrik jsou starší než já, a tudíž o něco zkušenější. Bobo Venouš naopak o čtyři roky mladší, takže mu občas na tréninku poradím. Fungujeme bez potíží,“ ujišťovala současná jednička hokejových Draků.
Žlutomodří vyhráli čtyři zápasy v řadě a jejich náskok v čele průběžného pořadí sympaticky narůstal. Až do zaváhání v Kopřivnici… „V tabulce jsme trochu odskočili a nálada v kabině tomu odpovídala. Mohli jsme hrát s větším klidem,“ potěšilo jednoho z hlavních strůjců natahující se výsledkové šňůry. „Kluci mi hodně pomáhají. Blokují střely a dobře brání. Soupeř bude mít v každém zápase svoje šance a vždycky jde o to, abychom všechno zvládali jako tým. Nic není důležitější než vítězství celého mužstva,“ prohlásil dvaadvacetiletý strážce. „Nedávno jsem nad tím přemýšlel a zatím jsem úspěšnější pasáž v kariéře nezažil. Musím to zaklepat, snad nám to všem vydrží,“ dodal vzápětí.
Šumperk je třetí štací, kterou si kroutí společně se svým bratrem Markem. Starší sourozenec nastupuje v zadních řadách a má ho chránit před možným ofenzivním nebezpečím ze strany protivníka. „Není to pro nás nic nového. Už jsme se potkali ve Zlíně a potom v Hodoníně. Člověk to bere normálně,“ tvrdil v klidovém duchu mladší ze sourozenecké dvojice. „Co se by se dělo v případě, že bych přestoupil a stěhoval se někam jinam? Asi bychom šli zase spolu. Zdá se, že nás všude berou jako balíček jedna plus jedna.“ (smích)Foto: Petr Fišer

Ondřej Haloda zažívá v Šumperku nejlepší část dosavadní hokejové kariéry.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.