ZPRAVODAJSTVÍ

Dopravní terminál u stadiónu nebude, přestěhuje se k nádraží

27. června 2017, 12:00, Vladimíra Bartoňová
Dopravní terminál u stadiónu nebude, přestěhuje se k nádraží Zábřeh - Změnu v zamýšleném dopravním terminálu udělali zábřežští radní. Poté, co se jeho plánovaný rozpočet vyšplhal příliš vysoko, rozhodlo se vedení města myšlenku opustit a soustředit síly na posílení parkování u nádraží. Díky parcele, kterou v blízkosti železniční stanice město vlastní, by právě tam mohla vzniknout nová odstavná plocha pro automobily.

 „Máme zjištěno, že mimo oficiální parkovací plochy u nádraží denně odstaví svá auta pětašedesát řidičů,“ říká k nejnovějšímu záměru starosta města František John. „Na městskou plochu v proluce, která zatím slouží jako skládka zeminy, bychom jich mohli umístit téměř sto,“ sdělil John.
Radní jsou myšlence nakloněni a už dali i souhlas ke zpracování projektové dokumentace. Ta by měla sloužit jako podklad pro podání žádosti o dotaci, s jejíž finanční pomocí město počítá. „Chceme mít akci nachystanou tak, abychom v případě úspěšnosti mohli začít příští rok stavět,“ okomentoval starosta přípravy, které stavbu nových parkovacích míst u nádraží provázejí.

Za peníze, nebo zadarmo?


Zda se na zamýšleném parkovišti bude platit, nebo nikoli ještě radní nevědí. Zavedení parkovného ovlivní jak výše případné dotace, tak i náklady, které bude muset radnice do projektu vložit ze svého. Projekt má přijít na desítky miliónů korun. „Samozřejmě bych byl raději, kdyby se parkovné neplatilo. Znám spoustu řidičů, co odstaví auto raději někde dál, než aby za stání museli platit,“ svěřil se redakci šofér Karel Diviš ze Zábřeha.Ilustrační foto: jak

S parkováním je v Zábřeze kvůli velkému provozu problém.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.6.2017 11:48
Titulek: Blahoslavení, chudí duchem
Autor: Občan
88
Jste tam upadli na hlavu ne? Takže všichni co potřebuji zaparkovat v centru budou podle vašich úvah parkovat u nádraží a chodit ten 1,5 km pěšky? Při stavu MHD v Zábřehu, kdy to expert Crhonek rozvrtal tak, že to nikomu nevyhovuje? Ach jo, za co pane bože trestáš Zábřežáky takovými radními?
Reagovat
Datum: 28.6.2017 16:45
Titulek: Re: Blahoslavení, chudí duchem
Autor: VyLuxováno přizdisráči sommery
73
V 7-členné radě si KDU-ČSL vydupala většinu 4 radních - členů KDU-ČSL. Takže je to vše v réžii lidovců svatoušků sommerů.
Reagovat
Datum: 29.6.2017 07:41
Titulek: Re: Blahoslavení, chudí duchem
Autor: Občan
62
Pravda. A to si ještě vzpomínám, jak lidovec Sommer prosazoval u nádraží variantu parkoviště aut na místě dnešních zastávek pro autobusy, tedy cca s poloviční kapacitou a autobusy na místě dnešního parkoviště pro auta. Prostě v Zábřehu lidovci dělají samé hovadiny.
Reagovat
Datum: 29.6.2017 05:59
Titulek: Re: Blahoslavení, chudí duchem
Autor: starosta
64
v Zábřeze budou dopravní terminály dva, jeden v centru a jeden u nádraží. Ten u nádraží dostal přednost. To je hlavní sdělení článku.
Reagovat
Datum: 29.6.2017 08:40
Titulek: Re: Blahoslavení, chudí duchem
Autor: Standa
63
Chůze je zdraví prospěšná,Zábřežští však nejraději parkují až před domy a to i na trávnících,jen aby nemuseli udělat nějaký ten krok navíc,pokud upozorníte na tyto nešvary Městskou policii tak prostě nemáte šanci a ani nemají v sobě kouska slušnosti odpovědět na připomínky.A co takhle zpoplatnit parkoviště (bývalé náměstí) TGM ?
Reagovat
Datum: 29.6.2017 09:46
Titulek: Re: Blahoslavení, chudí duchem
Autor: Anonym
66
Bezte nekam zase se spoplatnenim zachvilku budeme platit za to ze dychame!!!
Reagovat
Datum: 30.6.2017 12:01
Titulek: Re: Blahoslavení, chudí duchem
Autor: Mirda
63
Nevím co se čílíš,ti co dojíždějí do práce vlakem musejí parkovné u nádraží platit,proč by tedy úředníci MÚ a přilehlé firmy nemohly platit?Vždyť to skutečně není náměstí ale parkoviště.Široko daleko taková nehoráznost neexistuje,pokud ano,chci vědět kde?
Reagovat
Datum: 1.7.2017 22:22
Titulek: Re: Blahoslavení, chudí duchem
Autor: Moris
64
no jiste protoze by tam nemohli parkovat cirkusaci. Ti zrejme plati tak se Mgr&Mgr. rozhodl komu dat prednost. A zabrezaci to rozhodne nebudou. Je to stejne jako s kanalizaci.
Reagovat
Datum: 29.6.2017 05:59
Titulek: Bez titulku
Autor: starosta
70
v Zábřeze budou dopravní terminály dva, jeden v centru a jeden u nádraží. Ten u nádraží dostal přednost. To je hlavní sdělení článku.
Reagovat
Datum: 30.6.2017 15:00
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Občan
65
Sdělení článku je, že postaví pouze další parkování u nádraží.
Reagovat
Datum: 30.6.2017 20:33
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: VyLuxováno přizdisráči sommery
90
sdělení je, že sralosta je John de Bill

Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.