KULTURA

Do Loučné putuje ocenění

21. března 2018, 08:00, Roman Tyčka
Do Loučné putuje ocenění Loučná nad Desnou - Cenu vídeňského univerzitního profesora a šumperského rodáka dr. Viktora Dostála letos získala ZŠ a MŠ v Loučné nad Desnou. Ocenění, které převzal ředitel a sbormistr Petr Lukáš, obdržela škola především za své hudební projekty.

Hudba se začíná linout školou už brzy ráno a poslední tóny doznívají ve večerních hodinách. V Loučné nad Desnou totiž fungují hned tři pěvecké sbory. Klubíčko, Loučňáček a Taptýda.
Tím však cesta k hudbě pro malé školáky nekončí. Ještě dříve, než vůbec začne vyučování, se dveře školní hudebny otevírají mladým nadšencům pro ranní hraní. „Při škole vznikají a zanikají školní kapely, v hodinách hudební výchovy se hraje na barevné perkusní roury a skládá se hudba třeba i na matematické vzorečky,“ popisuje ředitel a sbormistr Petr Lukáš.
Škola je také aktivním organizátorem. Pořádá například festival dětských sborů Loučenská vločka. „Letos doufáme v návštěvu francouzského sboru Schola Cantharel, se kterým v tuto chvíli domlouváme účast. Nejdříve ale plánujeme s Loučňáčkem a Taptýdou navštívit my je, v jejich domovině LaBlachére, kde nás čeká hned několik společných vystoupení,“ prozradil nejbližší plány Petr Lukáš. Ten také připomněl, že hudba je pouze jednou z oblastí, ve které se škola snaží rozvíjet talenty dětí. „S kolegy usilujeme o moderní a efektivní způsoby výuky. Hodně času a úsilí věnujeme volnému času dětí. Cílem našeho snažení je, aby škola nebyla pouze místem povinného vzdělávání, ale především místem, kde se všichni cítí dobře," uzavřel Lukáš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).