KULTURA

Do Loučné putuje ocenění

21. března 2018, 08:00, Roman Tyčka
Do Loučné putuje ocenění Loučná nad Desnou - Cenu vídeňského univerzitního profesora a šumperského rodáka dr. Viktora Dostála letos získala ZŠ a MŠ v Loučné nad Desnou. Ocenění, které převzal ředitel a sbormistr Petr Lukáš, obdržela škola především za své hudební projekty.

Hudba se začíná linout školou už brzy ráno a poslední tóny doznívají ve večerních hodinách. V Loučné nad Desnou totiž fungují hned tři pěvecké sbory. Klubíčko, Loučňáček a Taptýda.
Tím však cesta k hudbě pro malé školáky nekončí. Ještě dříve, než vůbec začne vyučování, se dveře školní hudebny otevírají mladým nadšencům pro ranní hraní. „Při škole vznikají a zanikají školní kapely, v hodinách hudební výchovy se hraje na barevné perkusní roury a skládá se hudba třeba i na matematické vzorečky,“ popisuje ředitel a sbormistr Petr Lukáš.
Škola je také aktivním organizátorem. Pořádá například festival dětských sborů Loučenská vločka. „Letos doufáme v návštěvu francouzského sboru Schola Cantharel, se kterým v tuto chvíli domlouváme účast. Nejdříve ale plánujeme s Loučňáčkem a Taptýdou navštívit my je, v jejich domovině LaBlachére, kde nás čeká hned několik společných vystoupení,“ prozradil nejbližší plány Petr Lukáš. Ten také připomněl, že hudba je pouze jednou z oblastí, ve které se škola snaží rozvíjet talenty dětí. „S kolegy usilujeme o moderní a efektivní způsoby výuky. Hodně času a úsilí věnujeme volnému času dětí. Cílem našeho snažení je, aby škola nebyla pouze místem povinného vzdělávání, ale především místem, kde se všichni cítí dobře," uzavřel Lukáš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.