KULTURA

Do Loučné putuje ocenění

21. března 2018, 08:00, Roman Tyčka
Do Loučné putuje ocenění Loučná nad Desnou - Cenu vídeňského univerzitního profesora a šumperského rodáka dr. Viktora Dostála letos získala ZŠ a MŠ v Loučné nad Desnou. Ocenění, které převzal ředitel a sbormistr Petr Lukáš, obdržela škola především za své hudební projekty.

Hudba se začíná linout školou už brzy ráno a poslední tóny doznívají ve večerních hodinách. V Loučné nad Desnou totiž fungují hned tři pěvecké sbory. Klubíčko, Loučňáček a Taptýda.
Tím však cesta k hudbě pro malé školáky nekončí. Ještě dříve, než vůbec začne vyučování, se dveře školní hudebny otevírají mladým nadšencům pro ranní hraní. „Při škole vznikají a zanikají školní kapely, v hodinách hudební výchovy se hraje na barevné perkusní roury a skládá se hudba třeba i na matematické vzorečky,“ popisuje ředitel a sbormistr Petr Lukáš.
Škola je také aktivním organizátorem. Pořádá například festival dětských sborů Loučenská vločka. „Letos doufáme v návštěvu francouzského sboru Schola Cantharel, se kterým v tuto chvíli domlouváme účast. Nejdříve ale plánujeme s Loučňáčkem a Taptýdou navštívit my je, v jejich domovině LaBlachére, kde nás čeká hned několik společných vystoupení,“ prozradil nejbližší plány Petr Lukáš. Ten také připomněl, že hudba je pouze jednou z oblastí, ve které se škola snaží rozvíjet talenty dětí. „S kolegy usilujeme o moderní a efektivní způsoby výuky. Hodně času a úsilí věnujeme volnému času dětí. Cílem našeho snažení je, aby škola nebyla pouze místem povinného vzdělávání, ale především místem, kde se všichni cítí dobře," uzavřel Lukáš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ, kterou promítá kino OKO v Šumperku od 27. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který legendární herec propůjčil svůj hlas jedné z postaviček filmu Yeti?

A) Danny DeVito
B) Robert De Niro
C) Martin Dejdar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli vyhráli Veronika Oláhová ze Šumperka a Lenka Hetmánková z Velkých Losin.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.