KULTURA

Divadlo vstoupí do sezóny v novém

8. srpna 2018, 15:00, Ondřej Polák
Divadlo vstoupí do sezóny v novém Šumperk – Jsme naživo! To je nové heslo Divadla Šumperk, pod kterým představuje přehled titulů pro nadcházející sezónu 2018/19. Výstižný slogan avizuje kromě atraktivního dramaturgického plánu také snahu divadla oživit způsob, jak se prezentuje veřejnosti.

 „Stojí před námi hned dvě novinky. Nové tituly příští sezóny a celkově nová “face” divadla. První novinka, repertoár, zahrnuje zajímavé, zábavné a přesto nepodbízivé tituly. Druhá novinka byla již nezbytná. Jde o novou tvář divadla,“ řekl jeho ředitel Matěj Kašík.
Ten se rozhodl změnit vizuální prezentaci, včetně loga, barevnosti a stylu. „Mým cílem je vést divadlo poctivě, kvalitně a vkusně. A právě vkus s estetikou posouváme s dobou. Proto chci změnit naše vizuální prezentování. A to je jen začátek! Vše se děje. Teď a tady. Jsme naživo!“ hlásá šéf divadla.

Změna loga je jen začátek

Slogan Jsme naživo! také připomíná, že na rozdíl od pořadů v televizi nebo v kině je každé představení v divadle jedinečné. Zejména kvůli tomu, že jej hrají „živí“ herci, pokaždé trochu jinak přímo pro konkrétní publikum a významnou roli v uměleckém prožitku tak hraje nenahraditelné kouzlo jedinečnosti okamžiku.

Smích vystřídá napětí

V nadcházející sezóně se o tom budou moct přesvědčit fanoušci Thálie během pěti chystaných inscenací. První premiérou nové sezóny bude slavná komedie Oscara Wildeho Jak je důležité mít Filipa. Poprvé se při něm budou diváci bavit 15. září.
Napínavý a strašidelný příběh s názvem Sherlock Holmes a pes baskervillský odehraje šumperský ansámbl 27. října. Poslední letošní premiérou pak bude krátce před Vánocemi Cooneyho komedie Prachy? Prachy!, která se dočká prvního uvedení 15. prosince.Foto: DŠ

Návštěvníci šumperského divadla se mohou i v nové sezóně těšit na oblíbené herecké tváře, například na talentovanou Karolínu Hýskovou.

Klenot české dramatiky

Po Novém roce divadelníci nastudují Jiráskovu Vojnarku s premiérou 2. února. Drama je považováno spolu se známější Lucernou za nejlepší divadelní dílo Aloise Jiráska. Patří rozhodně mezi klenoty české dramatiky a dočkalo se hned tří filmových zpracování.
Posledním titulem příští sezóny bude Grand Hotel Berlín v dramatizaci režisérky Dagmar Hlubkové. Divadelní adaptace slavného románu se diváci dočkají 23. března.

Známé herecké tváře

Návštěvníci se mohou opět těšit na oblíbené protagonisty místní divadelní scény. V připravovaných inscenacích dostanou prostor herečky Dana Růžičková, Olga Kaštická, Lucie Šmejkalová a Karolína Hýsková a herci Petr Komínek, Marek Šenkyřík, Kryštof Grygar, Jan Kroneisl a další.
Předplatné na novou sezónu je již v prodeji v pokladně Divadla Šumperk.


Divadelní premiéry v sezóně 2018/19

Oscar Wilde - Jak je důležité mít Filipa
Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes a pes baskervillský
Ray Cooney - Prachy? Prachy!
Alois Jirásek – Vojnarka
Dagmar Hlubková - Grand Hotel Berlín


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.8.2018 17:02
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
17
Jestlipak panu šéditeli dochází, že větou „První novinka, repertoár, zahrnuje zajímavé, zábavné a přesto nepodbízivé tituly“ vlastně říká, že dosud byl repertoár nezajímavý, nudný a podbízivý?
Reagovat
Datum: 11.8.2018 00:10
Titulek: Kinoherec
Autor: Rolbik
23
Doporučuji přijmout do souboru pana Junka z Mohelnice. Ma slušnou hereckou prupravu z mohelnickeho zastupitelstva. Třeba role dvojiteho agenta by mu mohla dobře jít.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.