KULTURA

Divadelní soubor Václav pořádá Václavovský kulturní podzim

10. listopadu 2008, 17:44, -zag-
Zábřeh - Desátý rok své existence oslaví divadelní soubor Václav dalším ročníkem Václavovského kulturního podzimu. A také letos připravil pro milovníky ochotnického divadla nabídku vskutku přebohatou.
 Program začne v sobotu 15. listopadu v 16.00 hodin pobožností a setkáním u kapličky Svaté Anežky České. Následovat bude přednáška Ing. Valdštýna ve velkém sále KD Václavov na téma Svatá Anežka Česká, v programu vystoupí i Schola Svébohov.
V 18.00 hodin se představí herci Martina Pavlíková a Igor Dostálek v pořadu slova a hudby Rapsodického divadla Olomouc „EL CRISTO DE LA LUZ“ - Legenda toledská z pera Julia Zeyera spolu s fragmenty nahrávky skladby Joakyma Unandera King Arthur v podání Gamavilla quartet & co. Závěr soboty bude od 19,30 hodin patřit sousedskému posezení, k tanci a poslechu zahraje skupina TRIANGL.

O týden později od pátku 21. do neděle 23. listopadu se v kulturním domě ve Václavově uskuteční setkání ochotnických divadel a Soutěžní přehlídka o Václava 2008. Na pořadu bude divadelní představení, semináře s porotou ve formě přátelské diskuze (účast přislíbil režisér Miroslav Krobot) i sobotní divadelní miniples, na němž zahraje skupina Pohoda.

Na neděli 14. prosince od 17.00 hodin připravili václavovští Adventní koncert 2008, na němž s písněmi s vánoční tematikou vystoupí Martin Hroch s přáteli.

Závěr Václavovského kulturního podzimu bude v pátek 26. prosince patřit od 17.00 hodin svatoštěpánskému představení zdejších divadelníků Jeppe z vršku.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).