SPORT

Delta vydolovala bod z Kladna

11. listopadu 2008, 20:20, simi
V Kladně se nevyhrává. Známé nepsané pravidlo nejvyšší futsalové soutěže se opět potvrdilo.
Převaha Delty v poli a zužitkované standardní situace v podání domácího Kladna znamenaly v 7. kole 1. ligy futsalu remízu dvou týmů ohrožených sestupem. Kladno mělo doposud pouze jeden bod, ale ani šumperští futsalisté se nemohli pyšnit bohatou bodovou sbírkou, kdy po výhře nad Mělníkem a remízou s Ostravou měli na svém kontě body čtyři.
Předlouhá cesta za ligovým futsalem čekala Málka a spol. v rámci pátečního kola. Nabízí se otázka, zda-li není taková dlouhá štreka zbytečná, když si jsou hráči vědomi, že domácí prostředí pro Kladno zajišťují pravidelně i muži v černém na obou krajních čarách. Čeho ale byli svědky účastníci i diváci, to se jen tak nevidí. Pro utvoření si obrázku o průběhu zápasu svědčí několik faktů. Domácím byly písknuty pouhopouhé tři fauly za celý zápas oproti tomu hráči Delty podle dvojice v černém faulovali tolikrát, že domácí kopali 11 (!) kopů z desetimetrové hranice. I průměrný matematik si dokáže vypočítat, kolik že hostující futsalisté vyprodukovali faulů.
Utkání také velmi poznamenalo brzké vyloučení Martina Málka, tahouna Šumperka, kterého byť až v závěru následoval Konečný za další červenou kartu a Tezner, který sice vyloučen nebyl, ale radši odešel sám, aby nebyl přítomen dalšímu řádění dvojice sudí.
Všechny tyto nepříjemnosti, které by si nezpůsobil ani tým hrající 3. třídu malé kopané, natož ostřílení borci Delty Real, mající za sebou tři roky v nejvyšší soutěži, zcela jasně ukazují na to, kdo byly v pátek hlavními hvězdami večera.
Šumperku se i přesto podařilo uhrát zdánlivě neuvěřitelnou remízu 6:6, kterou zařídili zejména perfektním výkonem brankář Gruntorád a hattrickem se blýsknuvší Žmolík.
Fraška, jak utkání nazval pro server efutsal.cz gólman Gruntorád, tak skončila dělbou bodů, avšak s hlavou vztyčenou z ní mohou vyjít hráči Šumperka.

SK Kladno - 1. FC Delta Real Šumperk  6:6


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).