Delta i s dorostenci porazila Jistebník

19. listopadu 2008, 00:24, simi
Šumperk - Velké překvapení se událo v hale šumperského gymnázia v pátek večer. Domácí futsalisté museli být při pohledu na sestavy pasováni do role outsidera, neboť ze sestavy z loňské úspěšné sezony zbyla v poli pouze trojice Okleštěk, Navrátil a Tezner.
Z důvodů červených karet, povinností ve velkém fotbalu nebo zranění chyběli Šultes, Opravil, Konečný, Strnad i bratři Málkové. Za Deltu tak nastoupili dorostenci Václavský, Šimák a Šinogl, doplnění ještě o Žmolíka s Kohoutkem, kteří letos nastupují pravidelně.

Utkání začalo z obou stran opatrně. Ze strany Jistebníku bylo k vidění možná až příliš profesorské pojetí futsalu, zatímco domácí se mnohdy ztráceli v nepřesnostech a zbrklých řešeních. Jako první se prosadili hosté. Vedení 1:0 pro Jistebník zařídil kapitán Hvolka, který usměrnil za záda Gruntoráda Maruchničův centr. V 15. minutě ale bylo srovnáno. Rychlý protiútok vedený Šinoglem zakončil kanonýr Navrátil. Bohužel nerozhodný stav nevydržel ani minutu a hosté znovu vedli. Trefil se zkušený Jelínek. V poslední minutě prvního poločasu však bylo znovu srovnáno. Osmnáctiletý Šinogl se probil přes obranný val hostů a v pádu dokázal přesně zacílit - 2:2.

Druhý poločas začal ještě více opatrně než ten první. Na gól čekala solidně zaplněná hala gymnázia až do 34. minuty, kdy se znovu ujal vedení Jistebník. Na 3:2 posunul skóre Žiga. Od této chvíle však naštěstí začaly padat branky jen do sítě hostů. V 37. minutě vyvezl míč ze své poloviny Václavský a krásným pasem našel dalšího mladíka Šimáka, který poslal prudký centr před branku, kde číhal nejlepší střelec Delty v poslední době Žmolík, jenž prostřelil Myšku v brance hostů - 3:3. Za dvě minuty se jistebnickým hráčům nevyplatila nedisciplinovanost a šestým faulem nabídli domácím možnost dostat se do vedení proměněným desetimetrovým kopem. Obvyklí exekutoři těchto situací sice v sestavě Delty chyběli, ale i páteční kapitán Okleštěk tyto momenty zvládá a nemýlil se ani tentokrát a poslal tak domácí poprvé v zápase do vedení - 4:3. Jistebníku nezbývalo než se vrhnout do útoku a zanedlouho byla k vidění jejich hra bez brankáře s pěti hráči v poli. Výraznější šanci si však nepřipravili a byl to paradoxně domácí gólman Gruntorád, jenž se dvakrát pokoušel vstřelit gól do prázdné branky hostů. Gruntorád byl sice dvakrát neúspěšný, vše ale napravil Žmolík, který poslal míč po zemi přes celé hřiště přímo do branky, kde chyběl brankář a zařídil tak vítězství domácích futsalistů, které ještě potvrdil brankou v samém závěru Navrátil po dlouhém výhozu Gruntoráda. Delta tak porazila Jistebník 6:3.

1. FC Delta Real Šumperk - CC Jistebník 6:3

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.