SPORT

Třetí návštěva Českého poháru ve Fourcrossu

10. srpna 2005, 20:12, Rejdakce
Třetí návštěva Českého poháru ve Fourcrossu Rapotínská stráň - Třetí návštěva Českého poháru ve Fourcrossu v Šumperku sem přivádí rozsáhlý program včetně prestižního Kona Mistrovství České republiky. Novinkou je sobotní premiérové Kona Mistrovství ČR Juniorů doplněné o podvečerní exhibiční závod Pro Shootout. Víkendový program tradičně osvěží večírek EA Sports Rush, tentokrát s koncertem skupiny Luca Brasi.
Rapotínská stráň - Třetí návštěva Českého poháru ve Fourcrossu v Šumperku sem přivádí rozsáhlý program včetně prestižního Kona Mistrovství České republiky. Novinkou je sobotní premiérové Kona Mistrovství ČR Juniorů doplněné o podvečerní exhibiční závod Pro Shootout.

Fourcross je... synonymem pro rychlost, napětí, totální koncentraci, maximální kontrolu kola, tvrdé kontaktní souboje i pády. To vše vtěsnáno do cca 30-50 vteřin, na trati délky 300-500 metrů, oplývající překážkami pro běžné smrtelníky nepřekonatelnými. Ve fourcrossu startují čtyři jezdci najednou, o výsledku rozhoduje pořadí v cíli. Společná trať nabízí více možností překonání většiny překážek. Fourcross je show na prostoru přehledném pro diváky a nenáročném na pokrytí televizní technikou.

Cyklistika je dlouhodobě nejrozšířenějším sportovním odvětvím na úrovni amatérské i profesionální. Fourcross je nejdynamičtěji se rozvíjející disciplinou horských kol. Český fourcross má za sebou sice teprve tři sezony, ale hodnoceno mezinárodními úspěchy, během tak krátké doby si získal renomé, o které jiné discipliny usilují marně po celá desetiletí. Český pohár 4X představuje mimo jiné jedinečnou příležitost spatřit v akci na domácí půdě mistra světa, dvojnásobného mistra Evropy a vítěze Světového poháru Michala Prokopa.

Vzhledem k neúčasti úřadujícího mistra ČR a vedoucího muže průběžného pořadí GelActiv 4X Cupu Michala Prokopa startujícího v USA na finalovém závodě seriálu King of the Mountain, očekáváme velmi vyrovnaný a předem těžko odhadnutelný souboj o titul Mistra ČR 4X 2005 kategorie Elite. Mezi největší favority lze jistě zařadit dalšího z jezdců týmu Author Lukáše Tammeho, předloňského mistra Michala Přibyla či Kamila Tatarkoviče, ale překvapit může kdokoli z vyrovnané špičky této kategorie.

O historicky první titul Mistra ČR 4X mezi Juniory se v sobotu odpoledne utká celá smečka talentovaných jezdců do 18 let, kde lze sotva předvídat byť jen složení finalové jízdy! Někteří - jako Tomáš Slavík a Lukáš Měchura - se již prosazují mezi borci kategorie Elite, jiní - jako Tomáš Haluza či Přemek Tejchman - o sobě dávají vědět v kategorii Hobby, ale jsou tu také borci z čela průběžného pořadí juniorského seriálu Norco 4X Rookie Cup - Václav Weber, Tomáš Neuberg, Jakub Pytlík... Nenechte si ujít nekompromisní souboje těchto "young guns"!

Trať Kona Mistrovství ČR v Šumperku
Zdejší trať je technická, skoky jsou povedené, drop na první rovince atraktivní, stejně jako mohutná cilová lavice. Letos doznala trať na Rapotínské stráni mnoha úprav, zejména v její horní části. Hned po startu číhá na jezdce mohutný double. Přibyly také schody z klád a několik dalších prvků. Trať prošla závodní prověrkou při Norco 4X Rookie Cupu.

Co je Pro Shootout?
Jako zpestření sobotního programu jsme zařadili exhibiční závod nejlepších 12 jezdců kategorie Elite, 3 borců kategorie Hobby a jednoho jezdce nasazeného pořadatelem. Celkem 16 závodníků bude rozděleno do čtyř skupin, každá skupina absolvuje tři jízdy. V každé jízdě vypadává vždy poslední jezdec a ostatní jedou opět spolu znovu až v každé jízdě zůstane pouze jeden závodník. Tito čtyři pak pojedou finále na jednu jízdu. Pozice na startu budou losovány. Seznam pozvaných jezdců přikládáme. Žádáme všechny pozvané, aby předem potvrdili svou účast.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.