KULTURA

Děti zasadily strom Pohádkovník +FOTO

6. dubna 2005, 19:00, mar, kuk
Šumperk - Andrsenovský noční chat spojil virtuálně děti z více jak tříset knihoven, škol, domovů dětí a ústavů po celé České republice. K výročí dvou set let narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena se také v šumperském Domě dětí a mládeže u radnice nocovalo, hrály se hry a soutěžilo se v pohádkových disciplínách.
Šumperk - Andrsenovský noční chat spojil virtuálně děti z více jak tříset knihoven, škol, domovů dětí a ústavů po celé České republice. K výročí dvou set let narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena se také v šumperském Domě dětí a mládeže u radnice nocovalo, hrály se hry a soutěžilo se v pohádkových disciplínách.

Noc s Andersenem tu začala ji odpoledne přípravou kostýmů a kulis pro večerní divadelní představení pohádky Pastýřka a kominíček , které si děti spolu s pracovníky DDM sami zdramatizovaly. Ke hře si vyrobily kostýmy i kulisy pro večerní divadelní představení.

S úderem osmé večerní vyrazily do pohádkového světa devíti princezen, který okolo radnice zorganizovala Městská knihovna . “ Za vykonání malého úkolu děti dostávaly třeba od indiánské princezny peříčko pro štěstí,od čertovské dobrý perník a od čarodějnické karty k vyložení osudu.Jedna z princezen byla i na radnici,takže jsme se podívali na noční Šumperk z výšky radniční věže ,“ popsala večer Romana Večeřová z DDM.

Když soutěžní snažení bylo u konce a všechna družstva vyplnily poslední úkol,zahrály na oplátku knihovnickým i všem ostatním dětem pohádku ,kterou celé odpoledne připravovaly. S pohádkou na dobrou noc, pak do spacáků uléhaly hodně po půlnoci.

„Ráno jsme si nachystali vydatnou snídani,protože nás během dopoledne čekalo ještě spoustu práce.Malovali jsme,tak jako i ostatní spáči po celé ČR pohlednice pro známé osobnosti.Naše děti si vybraly pana Miloše Nesvadbu,“ řekla Večeřová.

Letošní novinkou Noci bylo vysazení stromu ,,Pohádkovníku,,právě na počest 200.výročí narození H.CH.Andersena.Skupina třiceti nocležníků z DDM vysadila malou jívku. Loučily se v sobotu, těsně před obědem - unavené a spokojene. Už teď se dětem honí hlavou,jaká bude ta třetí andersenovská noc, která je čeká přesně za rok.

U čínské princezny děti přebírali hůlkami hrách a rýži.

V noci se šlo na radniční věž kouknout na Šumperk dalekohledem. Pro mnohé děti to byl nezapomenutelný zážitek.

V kašně seděla smutná Ariel - kdo ji rozesmál měl splněný úkol.

V sobotu dopoledne děti kreslily pohledy Miloše Nesvadbu.

Strom pohádkovník, zasazený do vlastnoručně zdobeného květináče s motivy pohádek H.CH.Andersena, našel své místo na dvorku Domu dětí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.