KULTURA

Šumperští Ahoyáci okupují televizní stanice + FOTO

23. února 2005, 23:37, Stanislava Marešová
Šumperští Ahoyáci okupují  televizní stanice + FOTO Šumperská pětice mužů středních let bourá mýtus o opožděném raketovém startu a navzdory slávě náctiletých aktérů SuperStar boduje hned na dvou českých televizních stanicích.
Šumperská pětice mužů středních let bourá mýtus o opožděném raketovém startu a navzdory slávě náctiletých aktérů SuperStar boduje hned na dvou českých televizních stanicích.

Na nejznámější soutěži, Miss České republiky, se totiž blýsknou Ahoyáci jako doprovod jedné ze soutěžících. Dívka s číslem 6, Barbora Zapletalová z Jižní Moravy postoupila suverénně z krajského kola. "Vyhrála i miss publika a tím pádem bude v Karlových Varech," dodává Ahoyák Dan.

Miss Jižní Morava 2005, kterou naši šumperští showmani doprovázeli, má krásných sedmnáct let, měří 171 cm a v současné době studuje. Finálový večer s účastí pěti šumperských kluků Aldou, Dáďou, Jůzou, Hadžim a Dejvou se odehraje 9.dubna.

Ahoyáci se však ve vysokém světě českého VIP ocitli již dříve, 9.února v hotelu Voroněž v Brně, kde krajské kolo Miss České republiky probíhalo. Setkali se tam mimojiné i s hlavím hostem večera, Lucií Bílou. "Strašně se s námi chtěla vyfotit, tak jsem jí nemohli odmítnout," žoviálně prohlásil lídr skupiny.

Skupina AHOY se po dlouhé době uvolila prozradit i něco nového ze svých projektů. Jak se vám to stalo? Takový úspěch?
AHOY: " No, bude to asi tím, že už jsme slavnější než Maxipes Fík a Mickey Mouse."

S jakou písničkou vystoupíte?
AHOY:"Upravili jsme podle požadavků organizátorů naši nejznámější a nejoblíbenější skaldu Baobab. Bára jí s náma zpívá a tančí."

Připravujete si speciální kostým nebo každý oprášíte ty staré?
AHOY:" Nové kostýmy do Varů nechystáme. Nové budeme mít až s novým singlem, který připravujeme na jaro. Bára má pro naše společné vystoupení zlatý kostým, vypadá nádherně, určitě vyhraje.Už brněnskou porotu to ohromilo."
Máte i další žhavé novinky pro své skalní fanoušky?
AHOY:"Od pondělí nás nasadili do hitparády v České televizi. V Dobrém ránu pro nás mohou fanoušci hlasovat, klip Baobab bude zařazen mezi šestou a půl osmou hodinou ranní.Je tam jen nějakých pět kapel a my jsme mezi nima.Pro vaši informaci to je sms: HIT RANO 5 načíslo 9001104. Jedna sms stojí 4,- Kč (ale může jich bejt i víc!) a hlasuje se do 11.3. nonstop... "

Ahoyáci tak aspirují na dobytí i dalšího televizního kanálu. Pro nedočkavé publikum navíc chystají novinku. Na jaře vyjdou s novou písní. "Bude to tentokrát ploužáček," slibují. Po úspěšném odstartování skupiny jejich sláva jen neustále stoupá. "Kostýmy se zatím chystají, domlouváme i choreografii, ale jak se zdá, do Majálesu, kde určitě vystupujeme, nás čeká ještě jednou vystoupení, takže nás pozorní diváci budou moci shlédnout již podstatně dříve," mlží Dáďa.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.2.2005 07:41
Titulek: dobití TV kanálu
Autor: Honza
43
Opravdu chtějí Ahoyáci dobít další TV kanál? Aby je neodsoudili za poškození cizí věci!
Reagovat
Datum: 26.2.2005 16:52
Titulek: SuperStar
Autor: Kočička
37
Kloučci,jste fakt ta nejlepší superstar, kam se na vás hrabou ostatní. úžasný. jen tak dál.vaše kočička
Reagovat
Datum: 26.2.2005 18:43
Titulek: Uchyláci
Autor: Roman
83
Ja si myslím, že jsou to normální uchyláci. Viděl jsem je na koncertě pro Asii. Copak je normální aby se parta dospělých chlapů převlíkala do chlupatých kostýmů a trdlovala na jevišti?
Reagovat
Datum: 26.2.2005 21:28
Titulek: RE: Uchyláci
Autor: Petr
47
No úchyláci jsou - ale ne v tom smyslu co si myslíš - jsou úchylní, protože se narozdíl od takových sucharů jako jsi ty dokážou bavit a klíďo píďo i na svůj účet. Jsou boží....
Reagovat
Datum: 1.3.2005 15:07
Titulek: Ahoy
Autor: Kamila
35
Kažký má jiný vkus a baví ho něco jiného. Věřím, že fanouškům p. Novotného a spol. se může něco takového líbit.
Skupině Ahoy bych řekla, že jako vtip to bylo na začátku dobrý. Horší je, že se hoši začali brát vážně. Myslím, že mnozí mají na víc (Davide).
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.