KULTURA

Šumperské Preludium vrcholí

20. února 2002, 20:32, jas
   ŠUMPERK - Klavírní dua zahrají na čtvrtém koncertu přehlídky mladých umělců Šumpeského Preludia ve čtvrtek 21.února ve výstavní síni Okresního vlastivědného muzea Šumperk. Vyvrcholením festivalu bude poslední pondělní koncert, na němž vystoupí Symfonický orchestr P.J. Vejvanovského Kroměříž se sólistou na trubku Petrem Pospíšilem.
  ŠUMPERK - Klavírní dua zahrají na čtvrtém koncertu přehlídky mladých umělců Šumpeského Preludia ve čtvrtek 21.února ve výstavní síni Okresního vlastivědného muzea Šumperk. Vyvrcholením festivalu bude poslední pondělní koncert, na němž vystoupí Symfonický orchestr P.J. Vejvanovského Kroměříž se sólistou na trubku Petrem Pospíšilem.

   První část čtvrtečního programu bude patřit osmnáctiletým studentkám Ivaně Jemelkové a Heleně Němečkové z Lipníku nad Bečvou. Hudba je pro obě koníčkem, kterému se věnují na základní umělecké škole. Interpretky dosáhly v loňském roce výrazných úspěchů. Získaly první cenu ve III. kategorii moravské soutěže Dvořákův Lipník a na sklonku minulého roku obdržely třetí cenu v celostátní soutěži Per Quatro Mani v Brně.

  V druhé polovině koncertu se představí další hosté festivalu manželé Ardaševovi. Renata Ardaševová – Lichnovská se věnuje hře na klavír od čtyř let, absolvovala na JAMU v Brně a za sebou má již řadu ocenění. Její manžel Igor patří ke špičce mladší střední klavíristické generace. Na Preludiu hrál na počátku své pianistické kariéry před dvaceti lety jako třináctiletý. Koncertem bude provázet pianistka, pedagožka a publicistka Věra Lejsková.

  Festival uzavře tradičně vystoupení orchestrálního tělesa. V Šumperku se představí symfonický orchestr kroměřížské konzervatoře, v němž hrají studenti vyšších ročníků školy v čele s dirigentem Viktorem Kozánkem. Sólové skladby zahraje trumpetista Petr Pospíšil. Průvodního slova na závěrečném koncertu se ujme zakladatel Šumperského Preludia Alois Motýl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.