KULTURA

Šumperské Preludium vrcholí

20. února 2002, 20:32, jas
   ŠUMPERK - Klavírní dua zahrají na čtvrtém koncertu přehlídky mladých umělců Šumpeského Preludia ve čtvrtek 21.února ve výstavní síni Okresního vlastivědného muzea Šumperk. Vyvrcholením festivalu bude poslední pondělní koncert, na němž vystoupí Symfonický orchestr P.J. Vejvanovského Kroměříž se sólistou na trubku Petrem Pospíšilem.
  ŠUMPERK - Klavírní dua zahrají na čtvrtém koncertu přehlídky mladých umělců Šumpeského Preludia ve čtvrtek 21.února ve výstavní síni Okresního vlastivědného muzea Šumperk. Vyvrcholením festivalu bude poslední pondělní koncert, na němž vystoupí Symfonický orchestr P.J. Vejvanovského Kroměříž se sólistou na trubku Petrem Pospíšilem.

   První část čtvrtečního programu bude patřit osmnáctiletým studentkám Ivaně Jemelkové a Heleně Němečkové z Lipníku nad Bečvou. Hudba je pro obě koníčkem, kterému se věnují na základní umělecké škole. Interpretky dosáhly v loňském roce výrazných úspěchů. Získaly první cenu ve III. kategorii moravské soutěže Dvořákův Lipník a na sklonku minulého roku obdržely třetí cenu v celostátní soutěži Per Quatro Mani v Brně.

  V druhé polovině koncertu se představí další hosté festivalu manželé Ardaševovi. Renata Ardaševová – Lichnovská se věnuje hře na klavír od čtyř let, absolvovala na JAMU v Brně a za sebou má již řadu ocenění. Její manžel Igor patří ke špičce mladší střední klavíristické generace. Na Preludiu hrál na počátku své pianistické kariéry před dvaceti lety jako třináctiletý. Koncertem bude provázet pianistka, pedagožka a publicistka Věra Lejsková.

  Festival uzavře tradičně vystoupení orchestrálního tělesa. V Šumperku se představí symfonický orchestr kroměřížské konzervatoře, v němž hrají studenti vyšších ročníků školy v čele s dirigentem Viktorem Kozánkem. Sólové skladby zahraje trumpetista Petr Pospíšil. Průvodního slova na závěrečném koncertu se ujme zakladatel Šumperského Preludia Alois Motýl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).