ZPRAVODAJSTVÍ

Bývalý šéf VHZ stanul před soudem

4. října 2016, 10:00, jak
Šumperk - Bývalý předseda představenstva Vodohospodářských zařízení (VHZ) Šumperk Libor Dostál a vlivný lobbista Jaroslav Králík čelí žalobě ze zpronevěry, které se měli dopustit ve společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk. Dostál měl Králíkovi údajně neoprávněně proplatit faktury za poradenské služby ve výši téměř jednoho miliónu korun. Rady se měly týkat poskytnutí miliardové dotace k projektu rekonstrukce kanalizace v Šumperku, Mohelnici, Zábřeze, Lošticích a Hanušovicích.

 Případem se začal Okresní soud v Šumperku zabývat minulý týden. „Plnění nebylo poskytnuto a faktury měly jen zakrýt vyvedení majetku ze společnosti,“ uvedl žalobce Lubomír Sedláček. Oba obvinění vinu popírají. Podle Dostála poskytl Králík společnosti VHZ velmi cenné služby a realizaci projektu, který hrozil skončit fiaskem, v podstatě zachránil. Sám Králík pak uvedl, že svým zásahem ve VHZ přerušil penězovod z firmy ve výši šedesáti miliónů korun, které měly sloužit jiným zájmovým skupinám.
Soud s Dostálem a Králíkem byl odročen a bude pokračovat výslechem dalších svědků. Projekt VHZ ve výši 1,2 miliardy korun úspěšně skončil v první polovině letošního roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.10.2016 15:59
Titulek: poradenské služby za mega:D
Autor: Nanosekunda ®
149
Pane Lorenc, uvezu to?
:DDD

apropó.: psát, že projekt HP II úspěšně skončil, je nyní poněkud předčasné...
Reagovat
Datum: 4.10.2016 19:51
Titulek: Penězovod z obecní VHZ ve výši 60 milionů korun?!
Autor: Anonym
173
160
"Sám Králík pak uvedl, že svým zásahem ve VHZ přerušil penězovod z firmy ve výši šedesáti miliónů korun, které měly sloužit jiným zájmovým skupinám."

Tím Králík myslel kompenzaci pro Šumperskou provozní vodohospodářskou společnost a.s., kde je obchodním ředitelem šumperský radní Jan Havlíček (Brožova Nezávislá volba) a vlastníci jsou Francouzi SUEZ (do roku 2001 vlastník Vráťa Kutal)?! VŠICHNI KE ZDI I S KRÁLÍKEM A TATATATATA!
Reagovat
Datum: 7.10.2016 11:37
Titulek: VHZ
Autor: laďa
90
158
Nezavírat, raději střílet. Všade se tito Brožovci množí jako kobylky.
Reagovat
Datum: 13.10.2016 11:31
Titulek: Penězovod funkcionářů KDU-ČSL
Autor: asistentík serátora
76
Děvečku Dostála si do VHZ dosadila lidovecká mafie KDU-ČSL ovládající VHZ (Brož,Suchomel, protekční švagříček Šafařík se švagříčkem Johnem):

...Na Vepřkovo odvolání nejvíc tlačili zástupci Šumperka. "Krize celého projektu je jeho chyba. Jeho nečinností jsme ztratili spoustu času, takže personální změna byla na místě," míní starosta Šumperka Zdeněk Brož.
Podle něj je teď nejlepším řešením nová soutěž na dodavatele, která celkovou cenu projektu výrazně sníží. "VHZ dostala už tři vytýkací dopisy od Evropské komise, což je v republice naprostá rarita. Jakákoli snaha o úpravy stávající smlouvy s dodavatelem už nepůsobí vzhledem k Unii důvěryhodně," je přesvědčený Brož.
Místo Vepřka se dostal do představenstva VHZ Libor Dostál, kterého před časem odvolal ministr zemědělství z funkce generálního ředitele Povodí Moravy za špatné zvládnutí povodní v roce 2010. Společnost VHZ přitom tlačí čas. Všechny stavby v rámci obřího projektu totiž musí být postavené a podrobně vyúčtované do konce roku 2015 ...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).