SPORT

Bude to napínavé až do konce, těší se trenér druholigových basketbalistů

3. ledna 2018, 18:00, Petr Fišer
Bude to napínavé až do konce, těší se trenér druholigových basketbalistů Šumperk, Krnov - Že může každý porazit každého? Ve druhé lize basketbalistů to platí víc než kdy jindy. O vedení v soutěži se na dálku přetahuje šest družstev a podobně našlapané je to i uprostřed průběžného pořadí. „Pěkně se to zamíchalo. Bude to napínavé až do konce,“ těšil se na další průběh trenér Šumperka Radim Šíma.

 Tabulka je mírně nepřehledná kvůli nedohranému utkání mezi Karvinou a Podolím. Přerušeno a odloženo muselo být poté, co jeden ze zápasových aktérů při svém odvážném ofenzivním výpadu utrhl koš!

Oba šumperské duely před koncem roku se stačily odehrát celé. Parta kolem stěžejního rozehrávce Marka Müllera po zaslouženém vítězství nad Krnovem nebyla daleko od toho, aby stejného soupeře zdolala i v nedělní odvetě. „Škoda. Šanci jsme určitě měli,“ souhlasil kouč Šíma. „Na rozdíl od sobotního zápasu mohli nasadit špílmachra Čarnockého a na palubovce to bylo znát. Jakmile se začali dostávat do problémů, nebál se zodpovědnosti a bral to na sebe. Nám ve čtvrté čtvrtině hodně scházel vyfaulovaný Wiesner. Bez něj jsme ztratili jistotu a počet chyb na naší straně narůstal,“ smutnil nad promrhanou příležitostí.

Jestliže v ostatních tabulkových partiích se to řeže hlava nehlava, o sestupujících je nejspíš jasno s předstihem. Havířov, jenž se ze soutěže odhlásil už v létě, s vysokou pravděpodobností doprovodí o patro níž další nováček z Lipníku. Zatím se mu nepodařilo vyhrát jediné střetnutí.

Šumperk touží po co nejlepším výsledku. O jeho možnostech hodně napoví šňůra čtyř soubojů absolvovaných v halách soupeřů. Na Tyršově stadiónu si znovu zahraje až 10. února, kdy bude usilovat o další výhru v domácím prostředí proti ostravskému Hladnovu.

DRUHÁ LIGA

ŠUMPERK – KRNOV 85:71 (43:39). Body Šumperka: Kresta 23, Z. Wiesner 19, M. Müller 14, Tůma 6, Březina 5, Gonda 5, Vláčel 5, O. Šich 4, Tomeš 4, Plhák. Čtvrtiny – 21:26, 22:13, 22:15, 20:17.
KRNOV – ŠUMPERK 98:89 (43:43). Body Šumperka: Z. Wiesner 23, Vláčel 16, M. Müller 12, Tůma 11, O. Šich 9, Březina 7, Gonda 7, Plhák 4, Tomeš. Čtvrtiny – 20:21, 23:22, 30:26, 25:20.

DALŠÍ PROGRAM

Sobota 13. ledna: 17.00 Valašské Meziříčí – Šumperk. Neděle 14. ledna: 10.30 Lipník – Šumperk.
 

Foto: Petr Fišer

Jakmile se veterán Zdeněk Wiesner vyfauloval, šumperská loď se v Krnově začala potápět ke dnu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.