SPORT

Boss hokejových Draků Vladimír Velčovský chce zpátky do první ligy, ke kormidlu se vrací trenér Radek Kučera

22. června 2016, 16:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Boss hokejových Draků Vladimír Velčovský chce zpátky do první ligy, ke kormidlu se vrací trenér Radek Kučera Šumperk - Vladimír Velčovský potvrdil, že by stál o návrat do první ligy. Žádnou akci kulový blesk ale nečekejte. Prezident hokejového Šumperka při odkrývání karet naznačil, že by se mělo jednat o koncepčně vedený běh na delší trať. „Zapotřebí bude velké trpělivosti. Nejprve musíme vybudovat a konsolidovat kádr s několikaletou perspektivou a teprve potom se pokusit o návrat do WSM ligy,“ odtajnil v uplynulých dnech.

Stále početnější soupiska doznala dalších změn. Nově na ní přibylo jméno Michaela Janoty. I když je statnému bekovi teprve 23 let, ve druhé lize už stačil odehrát 134 zápasů. Zlínský odchovanec se postupně představil v dresech Prostějova, Přerova a Hodonína. V minulé sezóně nastupoval i za Valašské Meziříčí, kde se blýskl průměrem jednoho kanadského bodu na zápas.
Velčovského strategie je jasná. „Chceme v maximální míře zapojit hráče z regionu, kteří do toho dají srdce. Za to od nás dostanou podporu v podobě výborného materiálního zabezpečení a v rámci druhé ligy velmi slušných finančních podmínek,“ oznámil své plány. Nově se domluvil na obnovení spolupráce se dvěma mladými útočníky ze šumperské líhně Vladimírem Cinkem a Tomášem Langrem. K dohodě došel i s Davidem Juríkem. Perspektivní forvard ze Zlína to na Tyršově stadiónu zkoušel už v průběhu předchozího ročníku, vinou zranění ale stačil za modrožluté Draky odehrát jen deset střetnutí s bilancí jednoho vstřeleného gólu. „Je těžké po sestupu znovu poskládat konkurenceschopný tým a naplnit požadovaný klubový rozpočet. To ale neznamená, že bychom chtěli hrát druhé housle. Pokud jsme odstartovali nějaké změny, nesmí zůstat sportovní ambice pozadu. Naším cílem jsou vyšší patra tabulky,“ prozradil klubový boss.
Při obsazování trenérského postu vsadil na očekávanou variantu, o níž se spekulovalo už několik týdnů. Ke kormidlu se vrací sportovní manažer Radek Kučera. „V zimě dostudoval trenérskou A licenci. Navíc v minulosti ukázal, že druhou ligu umí,“ vysvětloval Velčovský, proč padla jeho volba právě na funkcionářského kolegu.
Dlouholetý kormidelník Draků by chtěl ve velké míře sázet na trojici opor, na niž oddílové vedení uplatnilo opci. Tomášové Sedlák a Drtil i Marek Haas by ale podle informací Týdne rádi setrvali v první lize. O Sedláka projevuje zájem Prostějov, o Haase s Drtilem by stáli v Havířově.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY
18. SRPNA: Vsetín – Šumperk. 23. SRPNA: Šumperk – Opava. 25. SRPNA: Technika Brno – Šumperk. 30. SRPNA: Opava – Šumperk. 1. ZÁŘÍ: Šumperk – Technika Brno. 6. ZÁŘÍ: Šumperk – Vsetín.

SOUPISKA ŠUMPERKA
BRANKÁŘI: Petr Zavadil, Martin Slezák.
OBRÁNCI: Michael Janota, Tomáš Sedlák, Tomáš Drtil, Jakub Ďurkáč, Jakub Řezáč.
ÚTOČNÍCI: David Jurík, Tomáš Langr, Vladimír Cink, Marek Haas, Daniel Hroch, Jan Matějka, Milan Ostřanský, Daniel Vachutka.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.6.2016 20:23
Titulek: Výsměch
Autor: abcd
242
170
To je fakt výsměch:-/
Reagovat
Datum: 22.6.2016 22:19
Titulek: ?
Autor: Tomáš 2
232
171
Měli by se raději starat o to, aby vrátili městu peníze za loňský sestup z 1. ligy...
Reagovat
Datum: 24.8.2016 16:29
Titulek: Tady WSM za něho už nikdy nebude!
Autor: george
221
182
Tento pán(Velčovský) mě již delší dobu baví jeho názory na postup.Tak se tedy hlavně zeptám? S kým(hráči),neboť co mělo rozum-šli jinam a ti co zůstali...Jenom se podívejte co nastupuje za Vsetín(jun.Zlín) a kolem Ostravy mužstva mají k dispozici hráče z Vítkovic a Třince.Kde jsou ty posily z naše? Černí koni z Pardubic,málo kdo ví,že ti tady v loni nechtěli vůbec nastoupit-takové to byla posila.Jsem zvědav jak toto mužstvo letos dopadne,já mám obavy aby v budoucnu tady ještě nějaký lední hokej byl.Je mě líto jen té mládeže,co s ní potom?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.