KULTURA

Benda zve k nevyužitým záměrům

6. března 2011, 11:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, Kamila Šeligová
Šumperk - Možnost dozvědět se více o  záměrech, plánech a projektech, které od roku 1850 do současnosti ve městě a širokém okolí vznikly, ale nebyly z různých důvodů uvedeny ve skutečnost, máte na přednášce šumperského historika Jana Bendy.
"Co by bylo, kdyby" – i takto by se mohla tentokrát přednáška Jana Bendy jmenovat. Posluchači budou mít příležitost zhlédnout řadu zajímavých dokladů a dozvědět se více o době překotného rozvoje regionu se všemi zvraty a kolapsy , ke kterým v tomto období docházelo, ještě dříve, než budou publikovány ve stejnojmenné knize Jana Bendy, která je připravena k vydání.
 

propojení Klášterního kostela s Geschaderovým domem - 1929 Benirschke


Šumperského historika Jana Bendu není třeba zájemcům o dějiny regionu představovat. Je autorem nebo spoluautorem řady publikací, které významným způsobem obohacují znalosti o našem regionu a na svých přednáškách o nich dovede znamenitě vykládat.

 

mapka tunelu Skřítek - 1946


Městská knihovna Šumperk, 17. listopadu 6
PŘEDNÁŠKA

Jan Benda
NEVYUŽITÉ ZÁMĚRY, PLÁNY A PROJEKTY
Zábřeh – Šumperk  - Jeseník
středa 16. 3. 2011 v 18.30 hod.
Vstupné 40 Kč
 


návrh úpravy již. části ulice Sadové - 1918 Seidl


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.3.2011 06:05
Titulek: Tunel pod Skritkem.
Autor: Australan
107
100
Prorazenim tunelu pod Skritkem by se stal Sumperk vyznamnou stanici na trati Praha/Ostrava/Krakov atd.Co vy na to tunelari?Nebyl by uz cas zase do tunelu neco investovat a nejen brat?
Reagovat
Datum: 8.3.2011 18:43
Titulek: Re: Tunel pod Skritkem.
Autor: Daniela
108
Stát se celoevropskou křižovatkou, sever - jih, východ - západ pro tranzitní kamiónovou dopravu? Děkuji, nechci, tuneláři Australane!
Reagovat
Datum: 8.3.2011 06:53
Titulek: První foto
Autor: Tomáš
31
152
Ten první obrázek je zajímavý. Je na něm vidět celá původní věž klášterního kostela. Dnes z ní mnoho nezbylo a troufám si tvrdit, že o zvonech uvnitř také leckdo neví.
Reagovat