KULTURA

Benda zve k nevyužitým záměrům

6. března 2011, 11:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, Kamila Šeligová
Šumperk - Možnost dozvědět se více o  záměrech, plánech a projektech, které od roku 1850 do současnosti ve městě a širokém okolí vznikly, ale nebyly z různých důvodů uvedeny ve skutečnost, máte na přednášce šumperského historika Jana Bendy.
"Co by bylo, kdyby" – i takto by se mohla tentokrát přednáška Jana Bendy jmenovat. Posluchači budou mít příležitost zhlédnout řadu zajímavých dokladů a dozvědět se více o době překotného rozvoje regionu se všemi zvraty a kolapsy , ke kterým v tomto období docházelo, ještě dříve, než budou publikovány ve stejnojmenné knize Jana Bendy, která je připravena k vydání.
 

propojení Klášterního kostela s Geschaderovým domem - 1929 Benirschke


Šumperského historika Jana Bendu není třeba zájemcům o dějiny regionu představovat. Je autorem nebo spoluautorem řady publikací, které významným způsobem obohacují znalosti o našem regionu a na svých přednáškách o nich dovede znamenitě vykládat.

 

mapka tunelu Skřítek - 1946


Městská knihovna Šumperk, 17. listopadu 6
PŘEDNÁŠKA

Jan Benda
NEVYUŽITÉ ZÁMĚRY, PLÁNY A PROJEKTY
Zábřeh – Šumperk  - Jeseník
středa 16. 3. 2011 v 18.30 hod.
Vstupné 40 Kč
 


návrh úpravy již. části ulice Sadové - 1918 Seidl


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.3.2011 06:05
Titulek: Tunel pod Skritkem.
Autor: Australan
108
100
Prorazenim tunelu pod Skritkem by se stal Sumperk vyznamnou stanici na trati Praha/Ostrava/Krakov atd.Co vy na to tunelari?Nebyl by uz cas zase do tunelu neco investovat a nejen brat?
Reagovat
Datum: 8.3.2011 18:43
Titulek: Re: Tunel pod Skritkem.
Autor: Daniela
109
Stát se celoevropskou křižovatkou, sever - jih, východ - západ pro tranzitní kamiónovou dopravu? Děkuji, nechci, tuneláři Australane!
Reagovat
Datum: 8.3.2011 06:53
Titulek: První foto
Autor: Tomáš
32
152
Ten první obrázek je zajímavý. Je na něm vidět celá původní věž klášterního kostela. Dnes z ní mnoho nezbylo a troufám si tvrdit, že o zvonech uvnitř také leckdo neví.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).