Běh na Senovou

Běh na Senovou Šumperk - Během na Senovou zahájili šumperští chlapáci, chlapácké ženy i prcci podzimní sérii krosových běhů. Na dospělé nečekalo nic lehčího než 300 m převýšení na 4 km. Prcci pak zdolávali přibližně poloviční trať.

"Velká část trasy vedla do kopce, a tak byl běh pro mě náročnější než ty, které jsem běžela do teď, "
popsala běh ke křížku účastnice Prcků Dominika. Prcci nejsou omezeni věkem, ale výkonností, a tak spolu s dětskými Prcky běžel i jeden dospělák.  "Jsem rád, že jsem to s dětmi doběhl. Běžet dva kilometry do kopce je sice pro opravdové chlapáky hračka, ale pro gaučového tatínka docela výkon :)," svěřil se Petr, který doufá, že na příštím startu Prcků potká odvážných rodičů víc. V historii Prcků však to zdaleka nebylo poprvé, kdy se dospělý postavil na start spolu s dětmi.

Tento závod byl věnován  pravidelné účastnici chlapáků Majce Chmelařové, která letos tragicky zahynula na Pamíru. Závodníci před startem uctili její památku minutou ticha.

19. Kotrle Jakub 1998 28.21

Dalším závodem, který na závodníky čeká již ve středu 10. září, je 17. podzimní kros Obchodní akademie. Start je u hájenky pod Senovou tradičně v 17 hod.

Datum: 10. září, středa
Místo: Šumperk - hájenka pod Senovou
Pořadatel: OA Šumperk – Jaroslav Ženčák ( zencak@oa-sumperk.cz,  583 213 349)
Start: 17:00 hodin
Popis: lesní a přespolní běh, zvlněný profil, 5 km hromadný start
Vložený závod: 11. šumperský prcek - 2,5 km

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).