ZPRAVODAJSTVÍ

Baron Prášil okradl desítky lidí. Lhal, jako když tiskne

4. června 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Podvodem nebývalého rozsahu se v těchto dnech zabývá šumperská kriminálka. V její síti uvízl osmapadesátiletý podvodník, který si díky vymyšleným historkám vyvěřil od lidí více než jeden milión korun. Podobně si počínala i jeho partnerka. Z dluhů nesplatili ani korunu.

„Peníze si muž půjčoval od svých známých, kamarádů, sousedů nebo firem. Přitom jim tvrdil, že potřebuje zaplatit pokutu, opravit auto nebo nakoupit materiál,“ informovala mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.

Celkem se takto podvodníkovi podařilo v době od srpna 2017 do loňského června přesvědčit více než čtyřicet lidí nebo společností. Pak věřitelům došla trpělivost a ozvali se policii.
„Muž si musel být vědom, že půjčené peníze nebude schopen splatit. Teď je podezřelý z trestného činu podvod a úvěrový podvod,“ dodala Vybíhalová.

Vězení hrozí také manželce podvodníka, která důvěřivé lidi navštěvovala společně s ním. Rozhodně přitom nehrála pasivní roli.

„Vloni si například vzala půjčku přes padesát tisíc korun, ačkoli při podepisování smlouvy zamlčela svoje předchozí závazky,“ dodala Vybíhalová.

Úvěrové podvody jsou nejčastějším druhem hospodářské kriminality, který se v regionu objevuje. Ročně řeší policisté desítky případů, kdy se lidé snaží dostat k penězům na základě vymyšlených příjmů nebo falešných potvrzení o zaměstnání.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.6.2019 15:24
Titulek: Bez titulku
Autor: Jiří
11
Oba znám velmi dobře cca 30 let, jsem jejich soused. Byli to velice slušní a pracovití lidé a nikdo neví co se to s nimi stalo na stará kolena a nechápou to ani sousedé kolem,všichni nad tím kroutí nechápavě hlavou.Oba jsou věřící,hlavně paní a do té bych to už vůbec neřekl...Když jsem to slyšel minulý rok poprvé, tak jsem si říkal, že to je pomluva ... bohužel není, smutné.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.