ZPRÁVY

Babyboom neskončil, naopak rodí se více než loni

13. července 2012, 13:04, téma NEMOCNICE, redakce
Babyboom neskončil, naopak rodí se více než loni Šumperk - Celkem 479 dětí se narodilo v prvním pololetí letošního roku v šumperské porodnici. To je o 56 více než ve stejném období loňského roku. Mezi novorozeňaty bylo celkem 244 chlapců a 235 děvčat, z toho celkem 10 dvojčat.
Ačkoliv jsou zahraniční jména v České republice stále populárnější, v šumperské porodnici rodiče pro své ratolesti volili především klasická česká jména. Mezi holčičkami vedla Anetka, Adélka a Nela. Mezi chlapci pak bylo nejvíce Lukášů, Ondřejů, Martinů a Tomášů. „Rodiče však pojmenovávají své děti i méně tradičněji, například Kayla, Justýna, Zeno nebo Rafael,“ prozradila vrchní sestra Marcela Straková.

Gynekologicko-porodnické oddělení Šumperské nemocnice poskytuje komplexní gynekologickou a porodní péči. Samotná porodnice disponuje moderními nadstandardními pokoji, novými koupelnami, samozřejmostí je systém rooming-in, kdy jsou maminky se svými dětmi 24 hodin denně či internetové připojení. Soukromí při porodu zaručují samostatné pokoje. Oddělení zajišťuje pro maminky odběry pupečníkové krve, v rámci dalších služeb nabízí například přednášky a cvičení pro nastávající rodiče. Více informací o oddělení můžete získat na webových stránkách Šumperské nemocnice www.nemspk.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.7.2012 11:50
Titulek: UPOZORNĚNÍ -Nerodte v Šumperské nemocnici
Autor: babyboom
140
120
Upozornuji všechny potencionální maminky aby nerodily v Šumperské nemocnici. Ty hovada tam za každou cenu rodí přirozeně i když je miminko neúmněrně veliké nebo hrozí nějaké komplikace) jelikož za to mají více peněz od pojištovny a lepší hodnocení než při Císaři. Na zdraví miminka a matky jim vůbec nezáleží.
Reagovat
Datum: 19.7.2012 13:59
Titulek: Re: UPOZORNĚNÍ -Nerodte v Šumperské nemocnici
Autor: Jana
218
120
Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.
Reagovat
Datum: 2.8.2012 21:54
Titulek: Re: UPOZORNĚNÍ -Nerodte v Šumperské nemocnici
Autor: Petra
179
110
To já zase nesouhlasím. Já jsem byla spokojená. Vše v pořádku a byli hodní.
Reagovat
Datum: 9.8.2012 09:58
Titulek: Re: UPOZORNĚNÍ -Nerodte v Šumperské nemocnici
Autor: Marcela
146
116
Všude jinde porodů ubývá, ale v Šumperku přibývá! Tak to asi taková hovada nebudou. Porodnice v Šumperku má dobrou pověst a poslední dobou za primáře Vysloužila ještě lepší. Já tam byla nadmíru spokojená, stejně tak i všechny maminky, co jsem tam potkala.
Reagovat
Datum: 2.8.2012 21:57
Titulek: Re: UPOZORNĚNÍ -Nerodte v Šumperské nemocnici
Autor: Mirka
140
133
To je nesmysl. Navíc za operaci dostanou od pojišťovny mnohem víc peněz než za přirozený porod. Máte to nějaké popletené.
Reagovat
Datum: 3.8.2012 16:24
Titulek: Re: UPOZORNĚNÍ -Nerodte v Šumperské nemocnici
Autor: Marie
149
152
UPOZORNĚNÍ Autor Babyboom bude asi zcela mimo:
1. přirozeně se rodí doma a do porodnice chodí jen matky, kterým na jejichm dítěti záleží
2.dle údajů běžně dostupné na webu má Šumperská porodnice kolem 30% císařských řezů, to je,myslím, mírný nadprůměr, z neprovádění operací bych je nepodezírala
3. operace je hodnocena pojišťovnou několikanásobně více než porod - vím to jistě, já jsem sama kdysi pracovala v jedné nemocnici jako dokumentační pracovnice
4. své poslední dítě jsem rodila zrovna v Šumperku a můžu říct, že, v porovnání s předchozími, to byla procházka Rajskou zahradou. Tak milý a vstřícný personál jsem jinde neviděla. Milé dámy, žádný strach, výše napsaná kritika je podezřelá už svou gramatikou na úrovni druhé třídy základní školy. Zdravím M.
Reagovat
Datum: 6.8.2012 15:19
Titulek: Re: UPOZORNĚNÍ -Nerodte v Šumperské nemocnici
Autor: Lenka
227
Samotný článek je nepravdivý. Porodů všude ubývá. V Šumperku je jich sice více než loni, ale méně než předloni, alespoň podle matriky.
Jinak ale soudím, že šumperské por gyn. oddělení patří k těm lepším porodnicím regionu a těm lepším oddělením v nemocnici.
Reagovat
Datum: 15.8.2012 20:17
Titulek: Re: UPOZORNĚNÍ -Nerodte v Šumperské nemocnici
Autor: Anonym
210
hm a v čem je článek nepravdivý když tvrdí, jen to, že je porodů více než loni?.._:)
Reagovat
Datum: 26.9.2012 08:45
Titulek: Re: UPOZORNĚNÍ -Nerodte v Šumperské nemocnici
Autor: martin
121
hm - a kde se v tom článku píše o množství porodů? O množství porodů se píše až v diskusi.Kupte si brýle nebo Ginko biloba. Martin
Reagovat
Datum: 26.9.2012 13:34
Titulek: Re: UPOZORNĚNÍ -Nerodte v Šumperské nemocnici
Autor: cinique
104
A co hned první věta?
"Celkem 479 dětí se narodilo v prvním pololetí letošního roku v šumperské porodnici."
A druhá věta?
"To je o 56 více než ve stejném období loňského roku."
Případně třetí věta...
"Mezi novorozeňaty bylo celkem 244 chlapců a 235 děvčat, z toho celkem 10 dvojčat."

Tak martine, asi bys měl spíš sám vyrazit na nákupy.
Reagovat
Datum: 20.7.2012 09:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
225
165
A když se něco stane ještě o tom mlčí a mlží a dělají ze to vlastně nic není, že se to spraví.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.