SPORT

Asperky vstoupí do play down na hřišti pražské Děkanky

7. března 2013, 10:00, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk – Šumperské florbalistky začnou svůj boj o záchranu v nejvyšší české soutěži na palubovce pražské Děkanky. Rozhodla o tom domácí ztráta s posledními Českými Budějovicemi. Svěřenkyně Michala Maroška tak skončily předposlední v dlouhodobé části.
Šumperské florbalistky mají za sebou celkem dvacet dva utkání. Při své premiérové sezóně v extralize žen dokázaly nasbírat jedenáct bodů za tři výhry a dvě prohry po prodloužení, ve zbylých zápasech odešly ze hřiště poraženy. V konečném pořadí tak obsadily jedenácté, předposlední místo. Jakým způsobem budou nyní boje pokračovat?
Týmy mimo pozice play off, tedy celky na devátém až dvanáctém místě nyní po krátké pauze čekají boje o udržení – play down. V něm se utkají Jihlava (9. místo) s Českými Budějovicemi (12. místo) a Děkanka (10. místo) se Šumperkem (11. místo).

Všechny série se hrají na tři vítězná utkání. Výhodu domácí palubovky bude mít po základní části lépe umístěné družstvo – v případě Šumperka to znamená, že se první dvě utkání odehrají v Praze.


Rozpis utkání

1. utkání – sobota 23. března v Praze (16.00)
2. utkání – neděle 24. březnav Praze (15.00)
3. utkání – sobota 30. března v Šumperku (17.30)
případné 4. utkání – neděle 31. března v Šumperku (15.00)
případné 5. utkání – sobota 6. dubna v Praze

Pokud Šumperk v sérii zvítězí, udrží se v extralize. Pokud ne, popere se o příslušnost k české elitě v baráži s druhým poraženým týmem z play down a s druhým a třetím týmem z první ligy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.