Asperky se dočkaly! Poprvé v extralize vyhrály

13. října 2012, 21:42, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk - Ženy FbC Asper COQUI Šumperk si v utkání proti Jihlavě po výhře 6:3 připsaly vůbec první výhru Šumperka v nejvyšší soutěži, díky které se navíc odlepil ode dna tabulky.

Do utkání vstoupila lépe Jihlava, která se od úvodního buly usadila poblíž šumperské branky a přesnými kombinacemi dostávala šumperské florbalistky pod tlak. Tento rychlý nástup do utkání se Jihlavě vyplatil a již ve 3. minutě se hostující tým dostal do vedení. To se po chybě v šumperské rozehrávce dostala k balonku Svobodová, které se z pravé strany nemýlila - míček zapadl přesně k pravé tyči Jarmily Davidové. Tím však aktivita hostujícího týmu neopadla a i nadále si hráčky Jihlavy vytvářely řadu brankových příležitostí. S několika šancemi si poradila opět Davidová, jež nestačila až na střelu Blažkové, která se v úvodu 13. minuty prezentovala přesnou střelou, na kterou šumperská brankářka nedosáhla. Hostující florbalistky se však spokojit s dvoubrankových náskokem nechtěly a nadále bušili do šumperských vrat, nicméně dalšího přesného zásahu se již nedočkaly. Asperky se ke kloudnější akci během první dvacetiminutovky nedostaly, výjimkou pak byla jen poslední minuta, kdy se k náznakům šance propracovala Filipiová. Nicméně její pokus brankou neskončil a oba týmy odešly do kabin za stavu 0:2 pro Jihlavu.

První přestávka se ukázala býti jako tou zlomovou, neboť po opětovném nástupu na hřiště se hra pomalu začínala vyrovnávat. Asperky se stále více osmělovaly a výsledkem toho byl kontaktní gól Zuzany Hubáčkové. Po této brance se domácí hráčky plně vrátily do hry, vyrovnaly se do té době lepším soupeřkám a chvíli po první brance se znovu prosadily. To opět zamířila do černého Zuzana Hubáčková a hala gymnázia se otřásala v základech. Vyrovnávací branka svěřenkyně Michala Maroška nabudila do dalších minut a i nadále si Šumperk připravoval další slibné brankové příležitosti. Chvíli po polovině utkání se po ose Drvoštěpová - Štěrbová dostal míček až k Zatloukalové, která se nejlépe zorientovala v předbrankovém prostoru a poprvé v zápase poslala Šumperk do vedení. Pokud první třetina byla v režii hostujících, druhé dějství pak opanovaly domácí hráčky. Podobnost s první části hry pak přinesla i poslední minuta, kdy se ke slovu dostaly také jihlavské florbalistky a nechybělo mnoho a mohlo být před druhou sirénou znovu vyrovnáno - leč pokusy jihlavských děvčat nevedly k úspěchu.

Do poslední části hry vlétly jako uragán Jihlavanky, dostaly se do tlaku, který vyústil v řadu nebezpečných situací. Se všemi těmito šancemi si však znovu poradila v zápase takřka bezchybná Davidová. Uděřilo naopak na druhé straně, když se ve 44. minutě trefila šumperská kapitánka Körmendyová a Asperky vedly již o dvě branky! Jihlavanky se ale ani za tohoto stavu nevzdaly a chvíli po brance domácích opět snížily na jednobrankový rozdíl. Veškerou snahu o vyrovnání pak zhatila 48. minuta, když byla v samostatném úniku faulována Hrušková a Zacpálková nařízené trestné střílení se štěstím proměnila. Hostující tým se ještě pokusil o tlak, ale ten nevedl k žádným větším šancím a čím více ubíhal čas, tím více se na florbalky jihlavských děvčat lepila nervozita. Při poslední snaze o zvrat při power-play navíc prázdnou branku minutu před koncem trefila Zacpálková, která tak definitivně rozhodla o vůbec prvním vítězství Asperu v extralize.

"První výhra, přestože výkon v první třetině byl hodně nepřesvědčivý. První dějství mohlo skončit vyšším rozdílem. V dalším průběhu jsme našli klíč, který byl v pohybu, ať už s míčkem nebo bez něj," uvedl trenér Šumperka Michal Marošek. Jeho oponent Roman Komenda viděl rozhodující moment ve výkonu svých hráček, které nedokázaly zopakovat výkon z první třetiny. "Hrát na jednu třetinu se nedá, příliš jsme se uspokojili první třetinou. Rozhodly naše individuální chyby a neproměňování našich šancí," řekl.

FbC COQUI Asper Šumperk - FBŠ AL INVEST Jihlava  6:3

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.