SPORT

Asperky se dočkaly! Poprvé v extralize vyhrály

13. října 2012, 21:42, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk - Ženy FbC Asper COQUI Šumperk si v utkání proti Jihlavě po výhře 6:3 připsaly vůbec první výhru Šumperka v nejvyšší soutěži, díky které se navíc odlepil ode dna tabulky.

 Do utkání vstoupila lépe Jihlava, která se od úvodního buly usadila poblíž šumperské branky a přesnými kombinacemi dostávala šumperské florbalistky pod tlak. Tento rychlý nástup do utkání se Jihlavě vyplatil a již ve 3. minutě se hostující tým dostal do vedení. To se po chybě v šumperské rozehrávce dostala k balonku Svobodová, které se z pravé strany nemýlila - míček zapadl přesně k pravé tyči Jarmily Davidové. Tím však aktivita hostujícího týmu neopadla a i nadále si hráčky Jihlavy vytvářely řadu brankových příležitostí. S několika šancemi si poradila opět Davidová, jež nestačila až na střelu Blažkové, která se v úvodu 13. minuty prezentovala přesnou střelou, na kterou šumperská brankářka nedosáhla. Hostující florbalistky se však spokojit s dvoubrankových náskokem nechtěly a nadále bušili do šumperských vrat, nicméně dalšího přesného zásahu se již nedočkaly. Asperky se ke kloudnější akci během první dvacetiminutovky nedostaly, výjimkou pak byla jen poslední minuta, kdy se k náznakům šance propracovala Filipiová. Nicméně její pokus brankou neskončil a oba týmy odešly do kabin za stavu 0:2 pro Jihlavu.

První přestávka se ukázala býti jako tou zlomovou, neboť po opětovném nástupu na hřiště se hra pomalu začínala vyrovnávat. Asperky se stále více osmělovaly a výsledkem toho byl kontaktní gól Zuzany Hubáčkové. Po této brance se domácí hráčky plně vrátily do hry, vyrovnaly se do té době lepším soupeřkám a chvíli po první brance se znovu prosadily. To opět zamířila do černého Zuzana Hubáčková a hala gymnázia se otřásala v základech. Vyrovnávací branka svěřenkyně Michala Maroška nabudila do dalších minut a i nadále si Šumperk připravoval další slibné brankové příležitosti. Chvíli po polovině utkání se po ose Drvoštěpová - Štěrbová dostal míček až k Zatloukalové, která se nejlépe zorientovala v předbrankovém prostoru a poprvé v zápase poslala Šumperk do vedení. Pokud první třetina byla v režii hostujících, druhé dějství pak opanovaly domácí hráčky. Podobnost s první části hry pak přinesla i poslední minuta, kdy se ke slovu dostaly také jihlavské florbalistky a nechybělo mnoho a mohlo být před druhou sirénou znovu vyrovnáno - leč pokusy jihlavských děvčat nevedly k úspěchu.

Do poslední části hry vlétly jako uragán Jihlavanky, dostaly se do tlaku, který vyústil v řadu nebezpečných situací. Se všemi těmito šancemi si však znovu poradila v zápase takřka bezchybná Davidová. Uděřilo naopak na druhé straně, když se ve 44. minutě trefila šumperská kapitánka Körmendyová a Asperky vedly již o dvě branky! Jihlavanky se ale ani za tohoto stavu nevzdaly a chvíli po brance domácích opět snížily na jednobrankový rozdíl. Veškerou snahu o vyrovnání pak zhatila 48. minuta, když byla v samostatném úniku faulována Hrušková a Zacpálková nařízené trestné střílení se štěstím proměnila. Hostující tým se ještě pokusil o tlak, ale ten nevedl k žádným větším šancím a čím více ubíhal čas, tím více se na florbalky jihlavských děvčat lepila nervozita. Při poslední snaze o zvrat při power-play navíc prázdnou branku minutu před koncem trefila Zacpálková, která tak definitivně rozhodla o vůbec prvním vítězství Asperu v extralize. 

"První výhra, přestože výkon v první třetině byl hodně nepřesvědčivý. První dějství mohlo skončit vyšším rozdílem. V dalším průběhu jsme našli klíč, který byl v pohybu, ať už s míčkem nebo bez něj," uvedl trenér Šumperka Michal Marošek. Jeho oponent Roman Komenda viděl rozhodující moment ve výkonu svých hráček, které nedokázaly zopakovat výkon z první třetiny. "Hrát na jednu třetinu se nedá, příliš jsme se uspokojili první třetinou. Rozhodly naše individuální chyby a neproměňování našich šancí," řekl. 


 
FbC COQUI Asper Šumperk - FBŠ AL INVEST Jihlava  6:3

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).