SPORT

Asper si troufá, plánuje útok na druhou ligu

16. září 2013, 23:26, téma FLORBAL, Petr Fišer
Šumperk - Florbalový Šumperk si troufá. Poté, co vedení klubu pro nedostatek hráček nepřihlásilo nejvyšší soutěž žen, se hlavním bodem zájmu stalo třetiligové mužské áčko. V nové sezoně myslí na postup. "Chceme do druhé ligy!" potvrdil Jiří Trávníček, jeden z nejostřejších útočných hrotů současného týmu.

Asper prošel další omlazovací kúrou. Jestli bude zároveň i okrašlovací, to se teprve uvidí. "Pravdou je, že budeme mít nejmladší mančaft v historii. Starší pušky Zgarba a Feltl přešly do béčka, takže u nás zůstal jen Kuba Gruntorád. A nově k němu přibyl obránce Ondra Vlček," prozradil mladý forvard Trávníček, který nijak neskrýval zdravý optimismus. "Máme na to, abychom se pohybovali do třetího místa. Trenér Kozel nám v létě udělal povedené soustředění, které nám po všech stránkách prospělo. Dařilo se nám i v zápasech. Lanškroun a Uničov jsme přejeli rozdílem několika tříd."

Skutečnou formu Šumperka prověří až první mistrovské zápasy. Asperáci je odehrají o víkendu v Prostějově, kde budou zdolávat dvě krajské překážky. "Poslední výsledky Jeseníku vzbuzují docela respekt. Například v poháru s druholigovým Přerovem prohrál jen o gól. Má mladý a běhavý tým, nejspíš to bude hodně těžké utkání. A Mohelnice? Na tu si věříme," nezastíral Jiří Trávníček. Ten si pochvaluje příchod nové tváře. "Michal Vařeka je super kluk i hráč, určitě nám pomůže," hlásil spokojeně na adresu mohelnické posily, která prožila část své dosavadní kariéry v Olomouci.

Florbalový Casanova patří v současné době k nejaktivnějším postavám v klubu. Nastupuje za áčko i béčko, navíc trénuje mužstvo juniorů. Má s ním odvážné plány. "Do dvou let se chceme dostat až na úplný vrchol. Tím je extraliga. Na sezonu jsme dobře nachystaní, trénovali jsme až pětkrát týdně. Jsem přesvědčený o tom, že velkou dřinu zúročíme v samotných zápasech a že se kladně odrazí i na našem postavení v tabulce."


Foto: Petr Fišer
Jiří Trávníček je před novou sezonou velkým optimistou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.