ZPRÁVY

Aromatická lampa způsobila škodu za statisíce korun

15. září 2014, 20:00, jak
Aromatická lampa způsobila škodu za statisíce korun Šumperk - Ohnivý kohout zalétl ve středu 10. září do jednoho z domů v Šumperku. Požár propukl v ulici 8. května a během několika minut stačil napáchat škodu za přibližně čtyři sta tisíc korun.

 „Oheň nám byl ohlášen po jedenácté hodině v noci. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperka a dobrovolní z Temenice a sousedního Nového Malína,“ uvedla mluvčí hasičského záchranného sboru Vladimíra Hacsiková. Plameny zachvátily rodinný domek v jeho přízemní části, hasiči na jeho likvidaci nasadili vysokotlaký proud vody. „V průběhu likvidačních prací jsme vynášeli z objektu ohořelé věcí a na dvoře je dohašovali. Po důkladném průzkumu termokamerou se jednotky vrátily zpět na základny,“ dodává Hacsiková.

Vůni vystřídal štiplavý kouř

Příčinu ničivého požáru už vyšetřovatelé znají. Oheň se měl rozšířit od neopatrné manipulace s takzvanou aromatickou lampou. Alespoň částečnou útěchou pro obyvatele domu může být fakt, že při požáru nikdo z nich ani zasahujících hasičů neutrpěl zranění.


Foto: red

Zkázu domu vyvolala neopatrná manipulace s aromatickou lampou.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).