ZPRÁVY

Aromatická lampa způsobila škodu za statisíce korun

15. září 2014, 20:00, jak
Aromatická lampa způsobila škodu za statisíce korun Šumperk - Ohnivý kohout zalétl ve středu 10. září do jednoho z domů v Šumperku. Požár propukl v ulici 8. května a během několika minut stačil napáchat škodu za přibližně čtyři sta tisíc korun.

 „Oheň nám byl ohlášen po jedenácté hodině v noci. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperka a dobrovolní z Temenice a sousedního Nového Malína,“ uvedla mluvčí hasičského záchranného sboru Vladimíra Hacsiková. Plameny zachvátily rodinný domek v jeho přízemní části, hasiči na jeho likvidaci nasadili vysokotlaký proud vody. „V průběhu likvidačních prací jsme vynášeli z objektu ohořelé věcí a na dvoře je dohašovali. Po důkladném průzkumu termokamerou se jednotky vrátily zpět na základny,“ dodává Hacsiková.

Vůni vystřídal štiplavý kouř

Příčinu ničivého požáru už vyšetřovatelé znají. Oheň se měl rozšířit od neopatrné manipulace s takzvanou aromatickou lampou. Alespoň částečnou útěchou pro obyvatele domu může být fakt, že při požáru nikdo z nich ani zasahujících hasičů neutrpěl zranění.


Foto: red

Zkázu domu vyvolala neopatrná manipulace s aromatickou lampou.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).