ZPRÁVY

Aromatická lampa způsobila škodu za statisíce korun

15. září 2014, 20:00, jak
Aromatická lampa způsobila škodu za statisíce korun Šumperk - Ohnivý kohout zalétl ve středu 10. září do jednoho z domů v Šumperku. Požár propukl v ulici 8. května a během několika minut stačil napáchat škodu za přibližně čtyři sta tisíc korun.

 „Oheň nám byl ohlášen po jedenácté hodině v noci. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperka a dobrovolní z Temenice a sousedního Nového Malína,“ uvedla mluvčí hasičského záchranného sboru Vladimíra Hacsiková. Plameny zachvátily rodinný domek v jeho přízemní části, hasiči na jeho likvidaci nasadili vysokotlaký proud vody. „V průběhu likvidačních prací jsme vynášeli z objektu ohořelé věcí a na dvoře je dohašovali. Po důkladném průzkumu termokamerou se jednotky vrátily zpět na základny,“ dodává Hacsiková.

Vůni vystřídal štiplavý kouř

Příčinu ničivého požáru už vyšetřovatelé znají. Oheň se měl rozšířit od neopatrné manipulace s takzvanou aromatickou lampou. Alespoň částečnou útěchou pro obyvatele domu může být fakt, že při požáru nikdo z nich ani zasahujících hasičů neutrpěl zranění.


Foto: red

Zkázu domu vyvolala neopatrná manipulace s aromatickou lampou.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.