Zprávy

Jesenickou značku nese už devadesát výrobků

OKRES – Počet držitelů ochranné známky Jeseníky originální produkt se rozšířil o dalších jedenáct. Aktuálně tak značku používá devadesát výrobků, jednadvacet služeb a stejný počet zážitků.

Mezi certifikované zážitky patří také Pekařovská pouť. Foto: -red-

„Úly, kraslice, chléb, brambory, sýry, med, marmelády a kompoty, bylinkové výrobky, ale i chilli omáčky a dekorace z přírodních materiálů se nově ucházely o ochrannou známku JESENÍKY originální produkt. A všichni žadatelé byli úspěšní,“ uvedla Barbora Haušková, koordinátorka MAS Horní Pomoraví. 

Podmínky jsou přísné

Ochranná známka má za cíl propagovat místní výrobce, řemeslníky a tradiční kulturu. Zájemci o její získání musí splnit řadu podmínek, jejich dodržování se navíc přísně kontroluje i poté, co značku Jeseníky originální produkt získají. 

„Pod jesenickým fialovým zvonkem se budou prezentovat i nové služby. Konkrétně kavárna Mevan´s coffee ze Zlatých hor a Samočep s penzionem Na Rybníčku v Bohutíně, kudy prochází i cyklistická trasa Moravská stezka,“ dodala Haušková.  


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Self promo Urbášek
INZERCE
Radio Haná