Zprávy

Dobrá zpráva pro řidiče. Sesunutou silnici u Hanušovic se podařilo opravit dříve

HANUŠOVICE - Od pondělí 10. května bude znovu průjezdná silnice II/369 u Hanušovic. Její část se sesunula do koryta Moravy letos v únoru, komunikace kvůli tomu byla uzavřená. Jde o důležitou dopravní tepnu na severu regionu. Její otevření řidičům výrazně uleví.

„Dobrou zprávou je, že se i navzdory nepříliš příznivému počasí podařilo práce dokončit s třítýdenním předstihem,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy. 

Oprava je pouze provizorní

Jedná se přitom o provizorní opravu do doby, než se podaří celý úsek nově vybudovat. Silnice je teď průjezdná jedním jízdním pruhem. Provoz budou na místě řídit semafory.

„Průjezd není omezen tonáží. To znamená, že po provizorně opravném úseku mohou projíždět osobní i nákladní auta,“ dodal Zácha.

Olomoucký kraj zároveň připravuje kompletní opravu dané části vozovky. Ta bude technologicky mimořádně náročná – počítá totiž s vybudováním úplně nové části komunikace a zajištěním svahu nad silnicí i koryta řeky.


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Self promo Urbášek
INZERCE
Radio Haná