Zprávy

Zima dala silnicím na frak. Zcela rozbitých je 140 kilometrů

OKRES – Zhruba 140 kilometrů vážně poškozených silnic je po zimě v šumperském a jesenickém okrese. Náklady na opravu cest v celém Olomouckém kraji mají činit 81 miliónů korun. Ani to ale nemusí stačit.

„Opravy silnic se naplno rozjedou s nárůstem denních teplot. Správě silnic letos pomůžou dvě nové vysprávkové soupravy na cestmistrovství v Přerově a ve Zvoli,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy. 

Na kompletní opravu všech poškozených cest chybí peníze

Na rekonstrukci silnic má jít letos o pět miliónů korun více než vloni. Na kompletní opravu poškozených cest to přesto nemusí stačit. Výtluky jsou na všech vozovkách, někde jich je tolik, že ohrožují bezpečnost provozu. Týká se to třeba cesty v Hrabišíně, z Libiny do Oskavy nebo silnice v Hanušovicích kolem lomu.

„Buď musíte jet krokem nebo ty díry prostě přeletět. Možná by Evropská unie měla místo elektromobilů dotovat vznášedla, u nás by určitě uplatnění našla,“ připojil svoji čerstvou zkušenost z jízdy po Šumpersku řidič Karel Brada ze Zábřeha.INZERCE
Remax reality Remax reality


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Agrega
INZERCE
Radio Haná