Zprávy

Silničáři začali opravovat neprůjezdnou silnici u Hanušovic

HANUŠOVICE – Do dvou měsíců má být znovu průjezdná silnice II/369 u Hanušovic. Podle informací Krajského úřadu Olomouckého kraje už firma začala s její opravou. Vozovka je mimo provoz od února, kdy se její část utrhla.

Cesta u Hanušovic má být znovu průjezdná nejpozději do konce června. Foto: -red-

„Jedná se o provizorní opravu do doby, než se podaří celý úsek nově vybudovat,“ informoval Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.  

Po provizorní opravě, která skončí v červnu, však nebude cesta průjezdná zcela. V provozu by měl být jen jeden jízdní pruh. Dopravu v kritickém úseku budou řídit semafory.

Silnici ohrožuje nestabilní svah i řeka

„Průjezd opraveným místem nebude limitován tonáží, po vozovce tedy budou moci projet jak osobní, tak i nákladní vozy,“ dodala mluvčí kraje Eva Knajblová.

Kdy se podaří poškozenou cestu zprůjezdnit v obou jízdních pruzích, není jasné. Silnici na jedné straně obklopuje nestabilní svah, na druhé ji podemílá řeka Morava. Na kompletní opravu vozovky hejtmanství připravuje projekt.


INZERCE
Remax reality Remax reality


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Agrega
INZERCE
Radio Haná