Zprávy

Travič, který zabil 28 psů, se stáhl. Obezřetnost je přesto na místě

OKRES – Travič psů, který od loňského podzimu děsil pejskaře v Pardubickém kraji a v části šumperského okresu, zmizel. Od začátku ledna, kdy policie zaznamenala zatím poslední událost ve Zlatém Potoce, o sobě zločinec nedal vědět.

„Postupně jsme zajistili vzorky návnad, na které nás upozornili občané ve Štítech, Písařově a naposledy v katastru obce Zlatý Potok,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.  

Ačkoli návnady zajištěné na Štítecku neobsahovaly podle laboratoře jed, opatrnost je stále na místě. „Nadále vyzýváme majitele psů k obezřetnosti při venčení zvířat,“ dodala Vybíhalová. 

Travič zabil nejméně 28 psů

V okolí Králík vloni uhynulo na otravy šestadvacet psů, některé vesnice dokonce vypsaly odměnu za informace, které povedou k dopadení traviče. Dva psi pošli na Štítecku. Jde ovšem pouze o případy nahlášené na policii nebo veterinářům – skutečné počty otrávených zvířat mohou být daleko vyšší.  


INZERCE
Remax reality Remax reality


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Agrega
INZERCE
Radio Haná