„Výrazně se zvýší bezpečnost chodců, kteří budou po lávce procházet, protože za běžného provozu bude určena jen pro pěší a cyklisty. Chodci i kolaři se tak vyhnou rušné silnici, kterou musí dosud při cestě do parku využívat,“ vysvětlil Marek Kostka, starosta Hanušovic.
Hotovo bude v září
Stavební firma u začala s ražením pilotů, na kterých bude následně celá železobetonová konstrukce spočívat. Radnice zvolila právě tuto variantu lávky, která je sice oproti dřevěné dražší, ale má několikanásobnou životnost. Náklady na stavbu jsou zhruba 11 miliónů korun. Lávka bude 4,2 metry široká a na délku dosáhne přes 30 metrů.
„Do konce září by podle smlouvy měla být lávka hotová a pak ji budou moci občané začít využívat,“ dodal Jan Langer z hanušovické radnice.