„V hlavním sále jsou už nové parketové podlahy a instalována moderní LED svítidla. Proběhla rovněž montáž nosných konstrukcí pro sádrokartonové akustické podhledy a obklady stěn,“ přiblížila část dokončených prací Lucie Mahdalová, mluvčí zábřežské radnice.
Se stavbou kulturáku začalo město vloni a celá akce má vyjít na přibližně osmdesát miliónů korun. Samotná budova pochází z roku 1971 a až do začátku této rekonstrukce se nijak výrazně nemodernizovala.
Nová technika i kavárna
Součástí oprav je také nová přístavba s kavárnou a sociálním zařízením. Kvalitě pořádaných akcí prospěje nová audiovizuální technika.
„Velkým bonusem bude i přístavba s turistickým informačním centrem a kavárnou, která vytvoří důstojné zázemí nejen pro návštěvníky kulturních akcí, ale i pro běžné setkávání,“ doplnil Zdeněk David, jednatel Zábřežské kulturní.