Inflace tři krále neporazila. Hlásí překročení magické hranice. Kde byli lidé nejštědřejší?

ZÁBŘEŽSKO – Zábřežská Charita, která v regionu organizuje Tříkrálovou sbírku, má velký důvod k radosti. Ačkoli Češi kvůli vysoké inflaci rekordně chudli, letos poprvé sbírkové pokladničky přinesly více než dva milióny korun

Důvod k úsměvu tři králové rozhodně mají. Jejich sbírka přinesla rekordní výtěžek. Foto: Charita

„Děkujeme štědrým dárcům i ochotným a obětavým koledníkům z 99 měst, obcí nebo obecních částí Zábřežska, Postřelmovska, Mohelnicka, Štítecka, Lošticka a Červenovodska,“ uvedl Jiří Karger, ředitel Charity Zábřeh. 

Lidé letos přispívali třem králům nejen do kasiček, ale využít mohli také on-line koledu nebo zaslat bezhotovostní dary na účet Charity. Peníze využije organizace například na podporu seniorů a poskytování sociálních služeb.

V kasičkách byly i dvoutisícikoruny

Do kasiček dárci přispívali nejčastěji padesátikorunami – těchto mincí napočítali koledníci 4 852 kusů. Našly se i dvoutisícovky, kterých bylo celkem 47. A kde byli letos dárci nejštědřejší? Opět v Moravičanech a Lošticích. Jinak činil průměr na každou sbírkovou kasičku téměř 5 800 korun, což je přibližně o sedm set více než vloni.
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Agent Real
INZERCE
Ostrov Realit