Chcete spát venku? Armáda spásy nabídne výjimečnou příležitost

ŠUMPERK – Armáda spásy v Šumperku se letos zapojí do projektu Noc venku. Chce tak lidem ukázat, jaké to je být bezdomovcem a trávit zimu pod širákem přikrytý jen kartonovou krabicí. Akce se uskuteční tento čtvrtek 23. listopadu, večerka je ve 23 hodin, budíček pro ty, kteří opravdu usnou, v šest hodin ráno.

Alespoň na jednu noc si budou moci lidé vyzkoušet nocování venku. Foto: pixbay

„Vstupné na akci je formou materiálních darů. Prostředky, které takto získáme, využijeme na podporu lidí bez domova. Vhodným vstupným je například balíček trvanlivých potravin, drogerie nebo oblečení,“ uvedla Alena Krejčí z Centra sociálních služeb Armády spásy v Šumperku. 

Zájemci mohou poznat osudy lidí bez domova

Projekt má především osvětový charakter. Kdo nebude chtít přenocovat venku, může se jen zapojit do diskuze s ostatními, vyslechnout si osudy lidí bez domova nebo se podívat na dokumentární film.

„Akce proběhne v areálu Centra sociálních služeb Armády spásy v ulici Vikýřovická 1495 v Šumperku. Jedním z promítaných filmů bude Moudrost traumatu,“ dodala Krejčí.
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
ZdeInzeruj Sumperk
INZERCE
TV Morava